ניידת משטרה
צילום: פלאש 90

תושב ג'נין נעצר בחשד שהניח לבנת חבלה בבניין של בת זוגו לשעבר בראשל"צ

החשוד, ראיד עבאהרה, איים על בת זוגו לשעבר, תקף אותה ואמר לה כי "השאיר לה מתנה בארון החשמל" • בית המשפט האריך את מעצרו עד יום שלישי הקרוב
הדס גרינברג וסיון סיסאי
06 בנובמבר 2022
16:44

משטרת ישראל עצרה אמש פלסטיני, תושב ג'נין, בחשד שהניח לבנת חבלה בארון חשמל, בבניין המגורים של בת זוגו לשעבר בראשון לציון. המעצר הגיע בתום חקירה מואצת, שנפתחה לאחר שתושבת העיר דיווחה על כך שבן זוגה לשעבר תקף אותה ואמר לה כי "השאיר לה מתנה בארון". החשוד, ראיד עבאהרה, בן 35, נעצר באשקלון ביום חמישי האחרון.

בעקבות השיחה המתלוננת ניגשה אל ארון החשמל, שם הבחינה בחפץ חשוד עטוף בבד ולקחה אותו לתחנת המשטרה. לאחר בדיקת חבלן, התברר כי מדובר בלבנת חבלה. אנשי המשטרה העבירו את הלבנה להמשך מיצוי ראיות במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל.

בתוך כך, השוטרים ביצעו פעולות חקירה מבצעיות וטכנולוגיות על מנת לאתר את החשוד שהתחבא בשטחי הרשות, ולאחר איתורו בסופ״ש האחרון, עצרו אותו לחקירה, שבסיומה נכלא. בית המשפט קבע את המשך מעצרו עד ליום שלישי הקרוב (18.11), כשהחקירה עדיין בעיצומה.

כמו כן, בנוסף לאיומים ברצח והנחת לבנת החבלה, במשטרה חושדים כי החשוד תקף את בת זוגו לשעבר ושבר את חלון רכבה לפני כשבועיים. יש לציין כי עבאהרה ריצה בעבר עונש מאסר בישראל בגין עבירות שהייה בלתי חוקית.