אייל גולן
צילום: אריה לייב אברהמס, פלאש 90

המתלוננות נגד אייל גולן לאחר העימות: "לראשונה הסתכלתי בעיניים של האדם שהתנהג אליי כמו חיה"

לאחר העימות אמר גולן: "שמח שקיבלתי הזדמנות להבהרת העובדות" • עשרות הגיעו להפגין בעד המתלוננות ונתקלו בהפגנה נגדית מצד תומכי הזמר
סיון סיסאי ודורית אסרף מזרחי
15 בנובמבר 2022
10:47
עודכן ב 16:55

נ' ו-ט', המתלוננות בפרשת "משחקי חברה", הגיעו היום (שלישי) לעימות מול הזמר אייל גולן בתחנת המשטרה, לגבי חלקו בפרשה, שנמשך מספר שעות. גולן אמר בהצהרה לאחר העימות שהוא שמח שניתנה לו ההזדמנות להבהיר את העובדות וציין שהתביעה היא ניסיון לסחיטה כספית.

זמן קצר לאחר העימות  פרסמו המתלוננות הצהרות לתקשורת. המתלוננת ט' אמרה: "בדיוק לפני שנה נכנסנו לתחנת המשטרה במרחב ירקון והגשנו תלונות נגד חברים במנגנון הניצול המיני של אייל גולן".

עוד הוסיפה ט': "בשנה הזו אנחנו עשינו הכל כדי לשמור על שפיות, כדי להחזיק מעמד, כדי להתמודד עם האשמות. בזמן הזה אייל גולן העלה מופעים, מילא את בלומפילד, עשה מיליונים, מילא דפים בעיתונים. היום הוא סוף סוף הגיע להתמודד עם מה שהוא עשה לי.

היום בפעם הראשונה הסתכלתי בעיניים של האדם שהתנהג אלי כמו חיה, שהעביר אותי מיד ליד כאילו אני צעצוע, שדחף לי סמים כדי שאסתום את הפה, שאמשיך להיות שפחה. היום בפעם הראשונה הסתכלתי בעיניים של המפלצת הגדולה, ובלי פחד אמרתי לו מה הוא עשה לי. בסוף העימות, כשהחוקרת שאלה אותי אם יש לי מה להוסיף, אמרתי לו 'אני לא פוחדת ממך יותר'".

שתי המתלוננות הודו למאות התומכים בהן ועודדו נשים נוספות שלא יחששו להתלונן.

בהצהרה שפירסם גולן לאחר העימות אמר: "אני שמח שהייתה לי הזדמנות להבהיר את העובדות. טענות הבנות מכילות שלל גרסאות שהשתנו עם השנים וסתרו זו את זו. אם הייתי משלם, דבר מהתלונות והתביעות לא היה קיים, אבל לא עשיתי זאת כי אני יודע שאין רבב במעשיי."

בשעות שלפני העימות בתחנת המשטרה, עשרות אנשים הגיעו למפגן תמיכה במתלוננות ונשאו שלטים שעליהם הכיתוב: "מאמינות לכן". מולם עמדה קבוצת מפגינים אחרת שהביעה את תמיכתה בזמר: "מאמינים לאייל. אל תדברו בשמנו".

אתמול אמרו השתיים לכאן חדשות: "חיכינו לזה תשע שנים והוא סירב. אנחנו חושבות על זה כל יום וכל דקה". לפני כשבועיים התעמתו השתיים מול חברו של גולן הנחקר בחשד לאונס של ט', שהייתה קטינה באותו זמן, ושל נ' שהייתה בת 18.

עוד אמרו לקראת העימות עם גולן: "לעמוד מול התוקף שהעביר אותנו מיד ליד, להסתכל לו בעיניים ולהגיד לו מה הוא עשה. מרגישות שעד כה היחס של המשטרה בחקירה המחודשת ראוי לציון לטובה. מי שמאמינה לא מפחדת". 

מאז חודש אפריל, נחקר אייל גולן כמה פעמים באזהרה בחשד להבאת אדם לכדי מעשה זנות, החשוד שהתעמת לפני כשבועיים עם המתלוננות מסר גרסה שמאשרת את הדברים: "השתמש ב-ט' ו-נ' כמו חפץ והעביר אותן מיד ליד בין חבריו".

מ״ליאם הפקות״ נמסר: ״ט׳ ונ׳ לא מפסיקות עם השקרים. כל מי שמכיר את אייל גולן יודע שכל שימוש בסמים רחוק ממנו מרחק מזרח ממערב. יתרה מכך, ט׳ ונ׳ סיפקו לפחות שלוש גרסאות לאירועים ומעולם לא תיארו שימוש בסמים. ולא בכדי בית המשפט דחה את בקשתם בהליך האזרחי לשינוי כתב התביעה עם טענה שקרית זו.

"לגבי הניסיון לטעון כאילו אייל אמר כביכול שאביו 'ישב בכלא סתם', מדובר בשקר גס ושפל. ההפך הוא הנכון, אייל גולן מעולם לא הצדיק את מעשי אביו שנעשו בלא ידיעתו, ואף התנער מהם וגם ממנו באופן פומבי".