ג'ייסון דונובן וקיילי מינוג, בפרק הסיום של "שכנים
צילום: Fremantle

אחרי שירדה מהאוויר: אופרת הסבון "שכנים שכנים" חוזרת

רשת הסטרימינג Amazon Freevee תפיק עונה חדשה לאופרת הסבון שתשודר ב-2023 • בנוסף, הרשת רכשה את קטלוג הפרקים של הסדרה, ששודרה במשך 38 עונות ברחבי העולם • פרק הסיום שלה שודר באוסטרליה ובבריטניה בחודש יולי האחרון
אלון פרוכטר
17 בנובמבר 2022
15:49

ארבעה חודשים אחרי שירדה מהמסך, אופרת הסבון האוסטרלית "שכנים שכנים" מקבלת הזדמנות שנייה. חברת ההפקות "פרימנטל" הודיעה היום (חמישי) כי חתמה על חוזה עם רשת הסטרימינג Amazon Freevee להפקת עונה חדשה לסדרה שבוטלה בשנה שעברה.

"'שכנים שכנים' היא סדרה ייחודית עם חיבור עמוק למעריצים ברחבי העולם", אמרה היום ג'ניפר מולין, מנכ"לית "פרימנטל". "אנחנו מוקירים את התוכנית ואת כל אלה שהיו חלק מהסיפור המדהים שלה במשך עשורים רבים, ונרגשים שמצאנו לה בית חדש".

ההכרזה החגיגית מגיעה לאחר שבחודש יולי האחרון שודר באוסטרליה ובבריטניה פרק סיום חגיגי של התוכנית, בהשתתפות כמה מכוכבי העבר שלה. קיילי מינו, ג'ייסון דונובן, מרגו רובי וגאי פירס היו בין השחקנים שהשתתפו בפרק, שצבר יוצר משלושה מיליון צופים. מדובר בנתון הגבוה ביותר אליו הגיעה התוכנית זה 14 שנה.

סצינת הסיום של "שכנים שכנים" ששודרה בקיץ האחרון

עוד פורסם היום כי מלבד הפקת עונה חדשה לסדרה, "אמזון" רכשה את קטלוג הפרקים של אופרת הסבון ששודרה במשך 38 עונות. "'שכנים שכנים' כבשה את הצופים כמעט 40 שנה, בנתה קהל מעריצים מסור ונאמן לעלילה ולחייהן של הדמויות ברחוב רמזי", אמרה לורן אנדרסון, ראש מחלקת התוכניות של אמזון. "בזכות כוח הסטרימינג, אנחנו יכולים להציע אלפי פרקים של 'שכנים שכנים' לקהל חדש של צופים ולמעריצים הוותיקים שיחוו מחדש את הרגעים האהובים.

אופרת הסבון שעלתה לאוויר במארס 1985 שודרה בכ-60 מדינות ברחבי עולם, בהן גם ישראל. כאן היא שודרה בראשית שנות ה-90 בערוץ 2 הניסיוני. בפברואר האחרון הודיע ערוץ 5 הבריטי, המממן העיקרי של הסדרה, כי הפסיק לקחת חלק בהפקתה כדי להתמקד בתכנים בריטיים בלבד. משלא נמצאה רשת שותפה חלופית להפקה, הודיעה "פרימנטל" חודש לאחר מכן על ביטולה.