זירת הפיגוע בירושלים, אתמול
צילום: פלאש 90

פיגועי התופת חוזרים?

הפיגוע הכפול בירושלים החזיר תמונות וקולות שכמעט הספקנו לשכוח • האם קרתה כאן תקלה או שמדובר בשינוי מגמה? למה מתווה של מטען נפץ בתוככי ישראל הפך בשנים האחרונות לאירוע נדיר? איך זה נראה מהצד הפלסטיני? והאם מערכת הביטחון צריכה לחשב מסלול מחדש | האזינו להסכת עוד יום
עוד יום עם דניאל אופיר
24 בנובמבר 2022
07:08

אתמול בבוקר התעוררנו למילים שלא שמענו כבר לא מעט זמן. פיגוע משולב באמצעות מטעני חבלה סמוך לתחנות אוטובוס - בשתי זירות שונות - בלב ההומה של ירושלים. מילים שמחזירות רבים מאיתנו שנים אחורה לימים שבהם, לצערנו, זה היה חלק מהיומיום שלנו.

הטראומות הישנות מתעוררות מחדש ואין מנוס מהשאלה: האם אנחנו חוזרים לימים השחורים ההם?

האזינו לפרק בהסכת האקטואליה "עוד יום"

ביממה האחרונה שמעתם הרבה מאוד דיווחים ופרשנויות על פיגוע התופת הזה, ששינה באחת את סדר היום הישראלי. יכול להיות שזה אירוע בודד, אבל יכול גם להיות שמדובר בקאמבק של דפוס פעולה ישן, ישן וקטלני, שקיווינו לשכוח ממנו.

בפרק הזה נעלה קומה ונסתכל קצת יותר מלמעלה על הסוג הזה של פיגועים. ננסה להבין למה מתווה של מטען נפץ בתוככי ישראל הפך בשנים האחרונות לאירוע נדיר ויוצא דופן? איך מערכת הביטחון הצליחה למגר את התופעה הזאת? איך זה נראה מהצד הפלסטיני? והאם צה"ל והמשטרה צריכים לעשות חישוב מסלול מחדש. נעשה זאת בעזרת פרשננו לענייני צבא רועי שרון פרשננו לענייני צבא וראש תחום הפלסטינים בכאן חדשות אליאור לוי.