צבי שיסל, אריק איינשטיין ומוני מושונוב, ארכיון
צילום: משה שי, פלאש 90

מוני מושונוב על אריק איינשטיין: "התמזל מזלי להיות קרוב אליו"

השחקן וכוכב "זהו זה" בשיחה על המוזיקאי שהיום מלאו תשע שנים למותו • "הדבר החשוב ביותר שלמדתי מאריק, זה שאתה פחות חשוב מהשיר", סיפר בריאיון לכאן רשת ב
חמישי עם יואב קרקובסקי
26 בנובמבר 2022
17:29

היום (שבת) מציינים תשע שנים ללכתו של הזמר והיוצר אריק איינשטיין. חברו הקרוב השחקן מוני מושונוב סיפר בריאיון לתוכנית "חמישי עם יואב קרקובסקי" בכאן רשת ב, על הקשר המיוחד עם הזמר המנוח ועל החיבה המשותפת של השניים לספורט.

האזינו לריאיון המלא עם מוני מושונוב בכאן רשת ב

"חווינו יחד כמה מונדיאלים", סיפר מושונוב בריאיון. "אריק היה צופה במונדיאלים עוד כשלא היו נותנים את כל המשחקים. הוא היה נאלץ לחפש, כי לא היו כבלים אז. הוא היה מחפש בירדן עם האנטנות, בקפריסין או סוריה. פעם בסוף איזה מונדיאל הוא אמר לי 'ראיתי 53 משחקים'. בכלל, להיות לידו, בלי שום קשר לכדורגל עצמו, זה היה איש באמת מקסים שהתמזל מזלי להיות קרוב אליו תקופה".

"האיש כל כך חסר", אמר מושונוב. "הייתי נוסע להצגות מחוץ לעיר. ויש את החצי שעה שלפני ההצגה, הטלפון הקבוע. שהוא היה אומר 'נו אתה צריך למלא את הזמן, אז אתה מתקשר לזמר הקשיש?'. השיחות היו על הכול, כל דבר שאפשר. ספורט, אמנות, מוזיקה".

מושונוב, מתברר, השתתף בהקלטות לשיר המצליח "תוצרת הארץ". בריאיון, סיפר לקרקובסקי כי "הדבר החשוב ביותר שלמדתי מאריק, זה שאתה פחות חשוב מהשיר. יש אופן ביצוע שאתה כמבצע מעמיד את עצמך קצת לפני השיר. אז אריק היה יותר נאמן לדבר עצמו. הכישרון יוצא כשאתה נותן לשיר להיות. זה שייך לצניעות, אבל גם להתכוונות".

לאחרונה ביצע מושונוב עם חבריו לתוכנית "זהו זה" גרסת כיסוי לשיר "אמרו לו" שאיינשטיין ביצע במקור. הביצוע העדכני הוקלט לקראת מונדיאל 2022 שמשודר בכאן 11.