.
צילום: עמית שיסל, באדיבות הוועד האולימפי בישראל

באינדונזיה סירבו שיתחרה עם סממנים ישראליים - ריכטר לא יתחרה בגביע העולם

הקלע האולימפי מתח ביקורת: "אינני מבין כיצד התנועה האולימפית מאשרת לקיים תחרויות במדינות האוסרות סימני זהות של המדינות אותן הספורטאים מייצגים"
ליאן וילדאו
25 בינואר 2023
22:54

סרגיי ריכטר, הקלע האולימפי שעמד לצאת מחר אחר הצהריים לז'אקארטה, אינדונזיה, לתחרות גביע העולם, לא ייצא לתחרות לאחר שהמארגנים סרבו לאפשר לו להתחרות עם סממנים ישראליים. ריכטר, בן 33, קיבל אתמול (רביעי) הודעה מהמארגנים, כי לא יוכל להתחרות באינדונזיה עם סממנים ישראלים בהם דגל ישראל על הביגוד הרשמי שלו ועל הרובה.

על הרובה עמו מתחרה ריכטר חרוט דגל ישראל והאותיות ה-ISR. המארגנים הודיעו להתאחדות הישראלית ולריכטר שיתירו הכנסת הנשק שלו, רק אם יקבלו מישראל אישור שהקלע הישראלי יופיע תחת סממני מזהים של ההתאחדות הבינלאומית בקליעה או דגל הוועד האולימפי הבינלאומי. ריכטר סירב, אף שהתחרות משמעותית בצבירת ניקוד להשגת הקריטריון למשחקים האולימפיים פריז 2024. מדובר בתחרות גביע עולם ראשונה מבין ארבעה גביעי עולם בשנת 2023.

"לעולם לא אסכים להשתתף בתחרות כל שהיא בלי ה-ISR על חליפת התחרות שלי, על הרובה האישי שלי ועל מסך התוצאות. אינני מבין כיצד התנועה האולימפית מאשרת לקיים תחרויות בינלאומיות בכלל וכאלה המהוות מבחן יכולת למשחקים האולימפיים במדינות האוסרות סימני זהות של המדינות אותן הספורטאים מייצגים", אמר ריכטר.

הקלע הישראלי הוסיף כי "אני פותח את השנה החשובה ביותר בדרך לפריז, כשיריבי זוכים ביתרון מקצועי עליי בשל בעיות פוליטיות. אם התנועה האולימפית הדוגלת בקיום ספורט ללא הבדלי לאום, דת, גזע ומין לא עומדת מאחורי האידיאולוגיה שלה, אז מה ערכה? אינני מבין כיצד מתירים למדינה לקיים תחרות כלשהי עם מיגבלות זהות לאומית". ריאיון עם סרגיי ריכטר יובא היום בתוכנית "הבוקר הזה" ובהרחבה בתוכנית כאן ספורט בכאן רשת ב.