אוטובוס השבת של מרצ בירושלים
צילום: אורן נחשון, פלאש 90

"מי שמחלל שבת – יש עליו גזר דין מוות"

חבר סיעת מרצ בעיריית ראש העין, עומר שכטר, רוצה לארגן תחבורה שיתופית בשבתות. חנניה צפר, סגן ראש העירייה לשעבר: "כדאי לך לשמור על משפחתך"
מערכת כאן | מקומי
05 באפריל 2017
16:58

עומר שכטר, חבר מועצת מרצ בראש העין יזם תחבורה שיתופית בעיר במהלך השבת, הדבר לא מצא חן בעיני חלק מתושביה הדתיים של העיר ובשיחה עם כאן | מקומי אף נשמעו איומים כלפי שכטר ומי שיעז להשתמש בתחבורה.

"כתוב בתורה שמי שיחלל את השבת, מות יומת. היום האדון עומר לוקח את הכתר של אלוהים (שבת) ומחליט לגרום לעצמו ולאותם חיילים שישתמשו באוטובוסים אסונות. מי שמחלל שבת בציבור, התורה אומרת שיש עליו גזר דין מוות. היום אין סנהדרין, אבל יש מיתה בידי שמיים וכדאי לו לשמור על משפחתו", כך הגיב חנניה צפר, לשעבר סגן ראש עיריית ראש העין ומקורבו של רב העיר, למשמע הרעיון של תחבורה שיתופית בשבת.

המיזם, שבראשו עומד עומר שכטר, חבר מועצת עיריית ראש העין ומחזיק תיק נוער וצעירים בעיר, אמור לספק כבר בקיץ הקרוב תחבורה בשבתות לצעירי העיר שירצו לנסוע בערבי השבת לתל אביב. "חיילים צריכים לנוח ביום הזה ולא לנהוג ולסכן את עצמם, אנחנו מבחינתנו מצילים פה נפשות, זה פיקוח נפש". על טענתו של חנניה שמדובר בהפרת הסטטוס קוו בעיר עונה עומר שבכל מקרה במהלך השבת יוצאות מכוניות מהעיר: "היום נוסעים הרבה כלי רכב בראש העין, בכל שישי תושבים נאלצים בלית ברירה לנסוע ברכבם הפרטי ומאות כלי רכב יוצאים בסופי השבוע מהעיר".

האזינו לשיחה :

חנניה, שמבחינתו המיזם לא יצא לפועל, מאיים שהדבר יגרום לגירושה של מרצ מהקואליציה: "הם לא יכולים להחליט שהם לוקחים את השבת ובצורה הפגנתית להפעיל תחבורה ציבורית. זה שעוטפים את זה בעמותה ובמקום להגיד שזה אגד, להגיד שזה חברה פרטית, ברור לנו למה הם מתכוונים. הציבור בראש בעין לא ישלים עם זה וצריך להדיח את ראשי מרצ מהקואליציה. הרבנים יתכנסו, יערכו תפילות והוא (עומר שכטר) צריך לשמור על בריאותו ועל משפחתו כלפי שמיים ולא כלפי אנשים שייקחו את החוק לידיים"

להאזנה לפרק המלא :