עובדי היי קיו: למנות מפרק זמני

עובדי חברת ההכנה הוותיקה לבגרויות ולפסיכומטרי היי קיו טוענים כי החברה נקלעה לקשיים כלכליים
צח שפיצן
08 באפריל 2017
19:43

עובדי חברת ההכנה הוותיקה לבגרויות ולפסיכומטרי היי קיו טוענים כי החברה נקלעה לקשיים כלכליים ובכוונתם להגיש מחר בקשה למינוי מפרק זמני לחברה.

על פי אתר האינטרנט של החברה היא הוקמה בשנת 1983 והיא פרוסה בלמעלה מ-40 סניפים בהם מתקיימים קורסי הכנה ולימוד לפסיכומטרי, בגרויות, מבחן אמי"ר לבדיקת רמת האנגלית וכן לימודי אנגלית מדוברת.

"היינו אמורים לקבל את המשכורת בהתחלת החודש" סיפר אחד העובדים "בהתחלה הודיעו לנו שיש עיכוב של כמה ימים, אבל, לקראת סוף השבוע כשראינו שהמשכורות לא נכנסות הבנו שכנראה יש בעיה רצינית במצב של החברה".

ביום רביעי השבוע קיבלו כל עובדי החברה הודעה שבה נכתב "חברים יקרים, אנחנו פונים אליכם לאחר שיחה לא מעודדת עם שם לוי (הבעלים של היי קיו) לגבי עתידה של החברה. אנחנו מבקשים להתכנס מחר,  יום שישי בשעה 10:00 בסניף ת"א (דיזנגוף סנטר). עשינו בדיקות ויש תקווה קלה, אבל חשוב מאד שניקח החלטה משותפת".  

כשהגיעו העובדים לכינוס, הם פגשו שם את עורכת הדין חיות גרינברג המתמחה בייעוץ לעובדים, שחברות שהם עובדים בהם נקלעו למשבר. גרינברג יעצה לעובדים להגיש בקשה למינוי מפרק זמני לחברה, ולאחר שקיבלה את הסכמת חלק מהעובדים בכוונתה לעשות זאת מחר.

עורכת דין גרינברג מסרה: "אכן בפתחו של הפסח הודיעה החברה לעובדים כי נקלעה לקשיים כספיים שלא מאפשרים אפילו את תשלום שכרם המלא לחודש מרץ. לפיכך בשם עובדי החברה נגיש מחר בבוקר בקשה בהולה לביהמ"ש המחוזי, למינוי בעל תפקיד ומתן סעדים מתאימים. כבר אתמול המלצתי למורים לקיים את הלימודים כסדרם עד להחלטה אחרת והם הביעו נכונות לעשות מה שאפשר כדי לא לפגוע בתלמידים.

מניסיוני במצבים כאלו אני צופה שיימצא פתרון לכל התלמידים ואני סבורה שאומנם המצב לא פשוט, אבל יש בהחלט תקווה להסדרתו".