אימא לוחמת

תיעדנו את אולגה, אימא טרייה, בדרך להגשמת חלומה כלוחמת כלובים מקצועית
03 במאי 2017
16:11
עודכן ב 16:11

לוחמת הכלובים "BIG BAD" אולגה רובין (27) מחולון התאמנה לקרב המקצועני הראשון שלה במשך שלוש שנים. היא ידעה שדרושים לה עוד שנה וחצי של אימוני לחימה אינטנסיביים יחד עם חבריה באקדמיה ללוחמים של עידו "הפטיש העברי" פריינטה ברעננה, כדי להיות בכושר שיא.


זאת הייתה אמורה הרי להיות הזירה המושלמת לקרב מקצועני ראשון: אלפי צופים בהיכל הספורט ביד אליהו, באירוע של ליגת ה-MMA האמריקאית "בלאטור" שהתקיים בפעם הראשונה בישראל.
אלא שאז גילתה אולגה שהיא בהריון.


כנגד כל הסיכויים, וכשהיא עדיין מניקה, שישה וחצי חודשים בלבד אחרי שילדה את בנה הבכור ואחרי שהשילה גם 20 קילוגרם ממשקלה, נכנסה אולגה לכלוב ב-20 בנובמבר 2016, והמתינה לגונג.

צוות "דוקותיים" של חטיבת הדיגיטל בתאגיד השידור הישראלי ליווה את אולגה בהכנותיה האחרונות ותיעד אותה בדרך להגשמת חלומה, תוך הצצה נדירה לעולמם של לוחמי ה-MMA הישראלים.


ה-MMA ((mixed martial arts הוא אחד מענפי הספורט המתפתחים והפופולאריים בעולם. שני לוחמים נכנסים לתוך זירה שצורתה משושה המורכבת מגדר מתכת, ונלחמים זה בזה בקרב שבו הכל כמעט מותר. המנצח הוא מי שיריבו איבד את ההכרה, נכנע או שהשופט קבע שבשל מצבו אינו מסוגל להיכנע.
קרב MMA אמור להימשך שלושה סיבובים בן חמש דקות כל אחד, אולם בשל האלימות הרבה בין הלוחמים בכלוב, מרבית הקרבות מוכרעים כבר בסיבוב הראשון.


על אף שבישראל ישנם מכונים רבים להכשרת לוחמי MMA, הסצנה בארץ היא קטנה ביותר. אירועי קרבות כמעט ואינם נערכים, ומרבית הלוחמים הישראלים שמבקשים לעצמם קריירה בכלוב, נאלצים להיכנס לזירות במזרח אירופה לשם הם מוזמנים במטרה שיפסידו ללוחמים המקומיים.
קיום אירוע של ליגת בלאטור האמריקאית בישראל, המשודר למיליונים בגלובוס, נחשב לאירוע יוצא דופן, ולהזדמנות נדירה עבור אולגה ולוחמים ישראלים אחרים להיחשף בעולם.