צילום: אמיל סלמן, פלאש 90

"מזמן היה צריך לחקור את נתניהו בפרשת הצוללות"

כך השר לשעבר משה בוגי יעלון בתכנית "הבוקר הזה"
כאן רשת ב
29 במאי 2017
12:30
עודכן ב 12:30

שר הבטחון לשעבר הביע דאגה כלפי התנהלות ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר לאריה גולן: "גם כשהשתחררתי מתפקיד הרמטכ"ל ושאלו אותי מה מדיר שינה מעיניי, אמרתי שחיתות. גם היום לצערי אני רואה את זה; ואני חרד לעתידה של מדינת ישראל. הגיע הזמן שלמדינה יהיה ראש ממשלה שאין על מה לחקור אותו"

"יש מסרים שמועברים בשביל לרפות את ידיהם של אנשי מערכת אכיפת החוק. אנשים מקודמים או לא מקודמים בהתאם למה שהם עושים, או עצם המינויים קשורים למה שנעשה בחקירות. זו פוליטיקה שמשחיתה חלקות טובות במדינת ישראל. אני מחכה שההליך המשפטי ימוצה לפני שאני פותח את הפה, אבל יש דברים שאינני יכול להתעלם".

"אין לי אלא להניח שזה לא קורה כי היועץ המשפטי לממשלה, פרקליטות המדינה וחוקרים במשטרה לא עושים את העבודה שלהם".

בתגובה לדברים אמר השר זאב אלקין, "בכל פעם שמתפרסם סקר שבו בוגי יעלון לא עובר את אחוז החסימה, הוא אומר משהו. אם כשהיה שר ביטחון וראה דברים כל כך חמורים וכזו שחיתות נוראית- למה הוא שתק? הוא עזב את התפקיד לא בגלל שהוא קם ואמר שיש שחיתות והוא לא יכול לסבול את זה יותר. הוא עזב את התפקיד כי מישהו לקח לו אותו בהסכם קואליציוני. עד הרגע האחרון  ששימש כשר ביטחון הוא שיבח את ראש הממשלה מעל לכל במה, אני הייתי שם ושמעתי. למה הוא לא אמר את זה אז? "

האזינו לראיון: