מחאה ברשת נגד רצח נשים: #כשירצחואותי

במחאה על רצח 4 נשים בשבוע האחרון, שיתפו מאות נשים פוסטים תחת ההאשטג #כשירצחואותי, המתאר את התגובה הציבורית במידה ויירצחו
מערכת כאן
14 ביוני 2017
12:50

חברות כנסת, פעילות חברתיות ומאות נשים נוספות השתתפו במחאה ברשת בעקבות 4 מקרים של רצח נשים שאירעו בשבוע האחרון. תחת ההשטג #כשירצחואותי, הן מתארות את הדרך שבה יסוקר מותן במידה ויירצחו, ואת התגובה הציבורית לכך.

ארבעת מקרי הרצח שבעקבותיהם פרצה המחאה הם של מיה גורן, שנרצחה בבת ים בידי בן זוגה אשר סיפר לשוטרים שהוא אחראי למעשה; הנרייט קרא בת ה-17 מרמלה, שגופתה נמצאה במטבח ביתה כשעליה סימני דקירה; דליה ברוך שלפי החשד נרצחה על ידי בן זוגה במלון רנסנס בת"א; ואודליה בכר, שלפי ההערכות במשטרה נרצחה במלון באילת בידי חברה ברוך אינדיג, שלאחר מכן התאבד. מתחילת השנה נרצחו 14 נשים.

בין הנשים שהתגייסו למחאה – חברת הכנסת מהמחנה הציוני שלי יחימוביץ', שכתבה בטוויטר: "דמיינו שארבע הנשים היו נרצחות בידי מחבלים ולא בידי בני זוגן. מצב החרום. פריסת הכוחות. מסיבות העיתונאים חמורות הסבר". חברת כנסת נוספת שהצטרפה למחאת הרשת היא איילת נחמיאס ורבין, שכתבה: "להיות שקופה, להתלונן, להתחנן, אבל אין מי שמקשיב, כי אם יש דם שקוף הוא של הנרצחות".

יו"ר מרצ, חברת הכנסת זהבה גלאון, כתבה גם היא:


 הדוגמנית והמגישה לשעבר בקי גריפין, שהודתה בעבר ששהתה במקלט לנשים מוכות כתבה בעמוד הפייסבוק שלה: " #כשירצחואותי יכתבו בעיתון את שמי עם גילי בעת מותי פלוס סיכום כלשהו של כותרות ישנות (כולל דברים שאבא שלי עשה לפני שנולדתי), ויגידו שלא הותרתי מאחורי נפש חיה. וגם יגידו שהיה לי פה גדול ורק חיפשתי צומי כשאמרתי שאני מפחדת ממנו, לכן הגיע לי. מה איתך?"

בעקבות המחאה, מתוכננת הפגנה בכיכר הבימה בתל אביב במוצאי שבת הקרובה, בשעה 20:00.

תגיות:
רצח נשים