אוטו וורמבייר מובל למשפט
צילום: AP

מת האסיר ששוחרר מקוריאה הצפונית

אוטו וורמבייר חזר בשבוע שעבר לארה"ב כשהוא שרוי בתרדמת. קוריאה הצפונית טוענת: הוא נחשף לרעלן בוטוליזם
מערכת כאן ועכשיו
20 ביוני 2017
11:51
עודכן ב 12:13


אוטו וורמבייר, הסטודנט היהודי-אמריקני שנאסר בקוריאה הצפונית לאחר שניסה לגנוב כרזת תעמולה בפיונגיאנג, מת אמש במיטתו בבית חולים באוהיו. וורמבייר, בן 22 מוויומינג, מת ימים ספורים לאחר ששוחרר ממאסר בן 17 חודשים בדיקטטורה הצפון קוריאנית והושב לארה"ב, אז התברר כי הוא שרוי בתרדמת למעלה משנה. על פי דוח רשמי של קוריאה הצפונית, הרעלן בוטוליזם וכדור שינה הם שהובילו למצבו.


"לצערנו הרב, העינויים וההתעללות שהיו מנת חלקו של בננו בקוריאה הצפונית הביאו לתוצאה האפשרית היחידה – זו שחווינו היום", הגיבה משפחתו של וורמבייר על מותו של הבן.
נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הגיב למותו של הסטודנט בנאום במיאמי: "הצלחנו להחזיר את אוטו וורמבייר הביתה בחזרה להוריו. הם שמחו לראות אותו למרות המצב הקשה שהוא היה שרוי בו. קוריאה הצפונית היא משטר אכזרי ונוכל להתמודד איתו".


וורמבייר הורשע במארס 2016 בחתרנות ונגזרו עליו 15 שנים של עבודות פרך. הוא הודה בפני כתבים בפיונגיאנג זמן קצר לפני שהחל משפטו כי ניסה לגנוב כרזה ממלון במטרה לזכות במכונית בשווי 10,000 דולר. במסגרת התערבות עם חברו, הובטח לו כי אם ייעצר ולא ישוב לארה"ב, אמו תקבל 200,000 דולר, והוא הסכים להצעה משום שמשפחתו סבלה מקשיים כלכליים.