נפתלי בנט
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בנט: יזמי ישראל הם גיבורים

שר החינוך על הביקורת סביב פישמן: "יש פה ספורט להוריד אנשים לבירא עמיקתא"
אוריה אלקיים
22 ביוני 2017
11:41

שר החינוך נפתלי בנט התייחס הבוקר (חמישי) לביקורת הציבורית שהובילה להכרזתו של בית המשפט המחוזי תל אביב אתמול להכריז על איש העסקים אליעזר פישמן פושט רגל. "אנחנו עדים בימים האחרונים ובתקופה האחרונה בכלל, לאיזה ספורט של לקחת אנשים שהיו באיגרא רמא ולהוריד אותם לבירא עמיקתא. מי שפשע פשע ומקומו בכלא", אמר בכנס הרצליה. לדבריו, "אנשי עסקים הם לא האויב. אנחנו צריכים לפרוש שטיח אדום לכל יזם שמוכן להשקיע את כספו. יזמי ישראל הם גיבורים ואנחנו צריכים לחזק אותם".

בנט התייחס בדבריו גם לראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, שוועדת השליש תחליט בעניינו בשבוע הבא. הוא איחל לו רפואה שלמה ואמר כי הגיע הזמן למידת הרחמים ולא רק למידת הדין. "אסור להפוך אדם שעשה הרבה למען ביטחון המדינה לאדם שנגד ביטחון המדינה".

בהתייחס לקוד האתי באקדמיה אמר בנט: "יש לנו אקדמיה ישראלית עם המון הישגים אך יש תופעות שלא מתקבלות על הדעת. לא מקובל שמרצה קורא לחרם על ישראל - לא יהיה! לא מקובל שסטודנט עם דעות אחרות יחשוש להביע את דעתו. כל אלה דברים שקורים ואסור שיקרו. פניתי לאסא כשר, שהוא לא בדיוק ימני - זה בתיאום עם המל"ג - והוא עשה עבודה טובה. אני מוכן לדיאלוג. כולם תוקפים את אסא כשר בצורה מכוערת, וגם הוא לא רואה בזה עשרת הדיברות".