מחאת ארגוני הנכים
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

ביטן: "קצבת הנכות תעלה ל-4,000 שקלים"

יו"ר הקואליציה דוד ביטן הבטיח להצמיד את הקצבה לשכר המינימום. מטה המאבק: "זה לא מספיק"
נטלי מתוקו, זאב קם
22 ביוני 2017
15:30
עודכן ב 10 אוקטובר 11:38

יו"ר הקואליציה דוד ביטן (הליכוד) הודיע היום (חמישי) על הגשת הצעת חוק ממשלתית, שבמסגרתה תעלה קצבת הנכות ל-4,000 שקלים ותוצמד לשכר המינימום. לפי ביטן, שאמר את הדברים במסיבת עיתונאים משותפת עם ח"כ אילן גילאון (מרצ) בבית סוקולוב בתל אביב, הושגה הסכמה בנושא בין כלל הסיעות בקואליציה ובאופוזיציה.

לדברי ביטן, המהלך יצא לפועל כבר השנה. "אנחנו רוצים לאשר הכל עד חודש דצמבר. זה הכיוון שראש הממשלה ושר האוצר נוטים אליו", הוסיף יו"ר הקואליציה.

על פי המתווה המתגבש, ההעלאה תתבצע בשתי פעימות: בשלב הראשון, שייצא לדרך בינואר 2018, תעלה הקצבה ל-3,200 שקלים, ולאחר מכן תושלם ל-4,000 שקלים. מלבד זאת, התכנית כוללת גם צמצום בהפחתת הקצבה עבור נכים שמשתלבים בשוק העבודה. "יש לנו כיום את התקציב לכך", הבטיח ח"כ ביטן.

ואולם, זמן קצר לאחר הצגת המתווה, הגיבו במטה מאבק הנכים להצעה ודחו אותה מכל וכל. "מדובר במתווה שרק מקבע את הפער בין הקצבה לשכר המינימום. 3,200 שקלים רק מינואר - זה רחוק מלספק, וכלל לא ברור מתי תהיה הפעימה שתעלה את הקצבה ל-4,000. נמשיך במאבק ואף נסלים אותו".

ח"כ גילאון קרא למטה לקבל את המתווה המתגבש. "זו בשורה לציבור הנכים. זהו הגדול במפעלותיי הפוליטיים, ואני שמח וגאה על הזכות שניתנה לי להוביל את המהלך הזה, ששם קץ לכמעט שני עשורים שבהם לא עודכנה קצבת הנכים ולו בשקל שחוק אחד. מאז עברה הצעת החוק שלי בכנסת בקריאה טרומית לפני חצי שנה, עברו עלינו ימים לא פשוטים, אבל היום זהו יום גדול".