מחאה מול מנכ"ל הדסה, זאב רטשטיין
(צילום: פלאש 90)

משבר מתמשך

מעורבתו של הנשיא ריבלין לא הצליחה להביא לפתרון המשבר בהדסה
יערה שפירא
22 ביוני 2017
18:43
עודכן ב 15 אוקטובר 09:02

 נמשך המשבר בהדסה: הרופאים הפורשים השיבו פעם נוספת בשלילה להצעה לפתור את המשבר. ההצעה החדשה לפתרון המשבר הגיעה לאחר שהורי הילדים במחלקה ההמטו אונקולוגית נפגשו עם הנשיא ריבלין וזה העלה את דרישותיהם על הכתב בתיאום ובהסכמה משרד הבריאות. בין הדרישות - החזרת המצב לקדמותו במחלקה והשבת כל הרופאים לעמדותיהם הקודמות.

אלא שבמשרד הבריאות הובן כי הרופאים מסרבים גם למתווה זה, ואילו הנהלת הדסה הודיעה מצדה כי לא תאפשר מצב שבו הפרופסור מיקי ויינטראוב ישוב לנהל את המחלקה במקום הדוקטור גל גולדשטיין, שהחליפו בינתיים.

לפני יומיים פורסם מכתב שכתב מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, לעורכת הדין אורנה לין, ובו ציין סימן טוב כי הרופאים לא מוכנים להעלות על הכתב את דרישותיהם וכי הם מסרבים להיכנס להליך גישור, זאת חרף נכונות משרד הבריאות לפעול להחזרת המצב לקדמותו במחלקה כפי שהיה לפני פרוץ המשבר, ואף לשפר את תנאי הטיפול באמצעות תוספת מיטות, משאבים וכוח אדם.

מהרופאים המתפטרים נמסר בתגובה לכתבת הבריאות של "כאן", יערה שפירא: ״מדובר בספין תקשורתי נוסף על חשבון ההורים. הרופאים לא קיבלו הודעה ולא הגיבו למתווה החדש. לכך התכוונו באמירה שאין אפשרות להגיע למתווה אמיתי אלא בחסות בג"צ".