הנשיא ריבלין עם ילד מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית
פלאש 90

המשבר בהדסה: ההורים ישבתו רעב

הורי הילדים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית ישבתו רעב בקריאה לסיים את המשבר
יערה שפירא
25 ביוני 2017
11:16
עודכן ב 18 אוקטובר 11:47

הורי הילדים המטופלים במחלקה ההמטו-אונקולוגית בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים הכריזו הבוקר (ראשון) על פתיחה בשביתת רעב, בקריאה למשרד הבריאות למצוא פתרון דחוף למשבר. השביתה צפויה להתחיל בשעה 17:00 באוהל בית החולים השדה שהוקם בגן סאקר בירושלים. לשביתה הצטרפו גם הורים שילדיהם טופלו בעבר במחלקה.

הבוקר אמר השר יעקב ליצמן בראיון לאריה גולן ביומן הבוקר של רשת ב', כי ״אם הרופאים המתפטרים מהדסה יקבלו את המתווה שהוסכם בין הורי הילדים למשרד הבריאות, הפרופסור מיקי וינטראוב יוחזר לתפקידו כמנהל המחלקה״.

זאת בניגוד להודעתו מאמש של מנכ״ל הדסה, הפרופסור זאב רוטשטיין, לפיה הדוקטור גל גולדשטיין, שהחליף את וינטראוב, ישאר מנהל המחלקה בכל מקרה ואין כל כוונה להחליפו. על כך אמר ליצמן כי הוא משוכנע שרוטשטיין יסכים להשבתו של וינטראוב לתפקידו אם כך יורה לו המשרד.

בתוך כך, המדינה הגישה לבג"ץ את תגובתה המקדמית לעתירה בעניין המשבר במחלקה, לקראת הדיון ביום רביעי. בתשובה נכתב כי המדינה סבורה שדרך המלך הנכונה לפתרון המשבר במחלקה היא באמצעות פנייה דחופה להליך גישור; או באמצעות פנייה לכל מנגנון אחר שיוסכם על הצדדים, במטרה לנסות ולמצותו עד תום במהירות האפשרית.