עדנה ארבל
מרים אלסטר, פלאש 90

עדנה ארבל: החיפוש בהוצאת הספרים - זעזוע

שופטת העליון לשעבר: "רוצה לקוות שלאנשים שהחליטו על זה באמת היתה סיבה"
תמר אלמוג
25 ביוני 2017
15:45

פרקליטת המדינה ושופטת בית המשפט העליון לשעבר עדנה ארבל אמרה היום (ראשון) כי החיפוש שנערך בהוצאת "ידיעות אחרונות" אחר חומרים מספרו של אהוד אולמרט הוא "זעזוע".

לדברי ארבל, שאמרה את הדברים בראיון לכאן ב', "במדינה דמוקרטית שחופש הביטוי הוא ציפור נפשה, כשאתה שומע על חיפוש בעיתון או בהוצאת ספרים, אז אני לא רוצה להגזים - אתה מרגיש שרועדות אמות הספים".

ארבל ציינה כי "אני לא יודעת את העובדות המדויקות שם ולכן אני רוצה להיות מאוד זהירה. אבל באמת זה צריך להיות משהו מאוד קיצוני וזה צריך להיעשות בכל כך זהירות. כי כמו שאמרתי זה זעזוע ובוודאי במדינה שאנחנו מאמינים שאנחנו מדינה דמוקרטית. אני רוצה לקוות שהאנשים שהחליטו על זה היתה להם באמת סיבה ובאמת הצדקה והיו נימוקים שאולי אנחנו לא יודעים".

פרקליטת המדינה לשעבר הוסיפה: "כשמדברים בכלל על הנושאים האלה אז תמיד יש את האיזונים: מצד אחד חופש הביטוי שהוא כל כך חשוב, ובמקביל כמובן במקרה הזה אם אני מבינה אז נושאי ביטחון. אני לא יודעת אם לא היו דרכים אחרות שאפשר להגיע לחומר".

פשיטת המשטרה על משרדי הוצאת הספרים נעשתה לפני כעשרה ימים, כדי לחפש חומרים מסווגים שלפי החשד, העביר אולמרט מתאו בכלא. הפשיטה נעשתה באישור היועץ המשפטי לממשלה.