הכותל
פלאש 90

הסוכנות ביטלה אירוע עם רה"מ

חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית מוחה על הקפאת מתווה הכותל וקידום חוק הגיור
גיא מולדבסקי
26 ביוני 2017
10:35

חבר הנאמנים של הסוכנות היהודית הודיע היום (שני) כי החליט לבטל אירוע עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שתוכנן להיום בערב. הביטול מהווה צעד מחאה על ההקפאה של מתווה הכותל וקידום חוק הגיור. 

מתווה הכותל אמור היה לאפשר יחס שוויוני יותר לזרם הרפורמי, לזרם הקונסרבטיבי ולנשות הכותל - ולאפשר מתחם לתפילה משותפת של נשים וגברים בכותל המערבי. חוק הגיור, המחזק את השליטה של הרבנות הראשית בגיורים בישראל, אושר אתמול בוועדת השרים לחקיקה והוא עוקף את החלטת בג"ץ, שקבעה כי על המדינה להכיר בגיורים פרטיים בזרם האורתודוקסי. 

אישור חוק הגיור, שלו התנגדו בוועדה השרים ליברמן ושטייניץ, עורר גינויים מגורמים רבים בתוך הכנסת ומחוצה לה. שרת הקליטה סופה לנדבר מישראל ביתנו הגישה ערר על ההחלטה, שבו כתבה כי בשנים האחרונות עשה מנהל הגיור הכל על מנת להקטין את מספר המתגיירים באופן כזה, שאפילו רות המואבייה לא הייתה מצליחה לעבור גיור בנוסח הנדרש ממתגיירים היום. יו"ר הסוכנות היהודית, נתן שרנסקי, כתב כי התאכזב עמוקות מההחלטה. גם נשיא הוועד היהודי-אמריקני, דיויד האריס, גינה את ההחלטה ואמר כי היא פוגעת באחדות העם היהודי ובקשרים בין יהודי ישראל וארצות הברית.