שר הביטחון, אבידור ליברמן
(צילום: פלאש 90)

ליברמן: "אין כוונה למהלך צבאי"

שר הביטחון התייחס לאירועים ברמת הגולן והבהיר: "לא ניתן להפוך את סוריה לבסיס חיזבאללה"
זאב קם
26 ביוני 2017
12:49
עודכן ב 17 אוקטובר 11:37

"אנחנו לא מתכוונים לעבור לסדר היום על שום דבר, כל דבר יזכה לתגובה עוצמתית", כך הצהיר היום (שני) שר הביטחון, אביגדור ליברמן, בפתח דיון בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת. עם זאת, הוא ציין כי לישראל אין שום כוונה לצאת למהלך צבאי - לא בצפון ולא בדרום.

דבריו של ליברמן מגיעים לאחר שגם היום ירי מהמלחמה בסוריה "זלג" לתוך שטח ישראל. קליעים שנורו מצדו הסורי של הגבול פגעו במבנה בצפון רמת הגולן והציתו שריפה בשדה מוקשים שנמצא באזור. היום הוא היום השלישי ברציפות של ירי תועה מסוריה, כשאתמול צה"ל הגיב בתקיפת מטרות של הצבא הסורי, שם דיווחו על הרוגים. 

למרות המתיחות של הימים האחרונים, ליברמן ניסה להרגיע את הרוחות והסביר כי הסבירות לעימות נרחב בצפון - נמוכה. "יש לנו המון נביאים שמנבאים לנו מלחמה בצפון או בדרום", אמר שם הביטחון. "אין לנו שום כוונה ליזום מהלך צבאי לא בדרום ולא בצפון".

בהתייחסו לניסיונות של איראן להקים חזית בגולן הסורי, שלח ליברמן אזהרה למשטר אסד: "מי שרוצה להפוך את האזור שם לבסיס של חיזבאללה, שיעשה מחשבה נוספת. לא נקבל שסוריה תהפוך לבסיס נוסף, שיהפוך לחזית מול ישראל. אנחנו לא מתעלמים לרגע מהמציאות שאנחנו חיים בה, אבל ברצוננו לעסוק בשקט, בצמיחה ובתיירות".

בתחילת דבריו התייחס שר הביטחון להתבטאויות האחרונות של נבחרי ציבור על גורמים בצה"ל, שעוררו מתיחות. "השתלחות של פוליטיקאים בצמרת צה"ל, ברמטכ"ל ובמתאם פעולות בשטחים פוגעת בביטחון הלאומי, וזו גישה לא נכונה", הבהיר ליברמן. "לובשי מדים לא יכולים לענות לשרים ולח"כים, ומצד שני שרים וח"כים לא יכולים לצפות להזמין את אותם לובשי מדים לוועדה לאחר שתקפו אותם".

שר הביטחון אף הוסיף כי הורה למתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, שלא להגיע לישיבות בכנסת כל עוד תוקפים אותם.