שלדון אדלסון ורעייתו מרים בוועידת הנשיא בירושלים,
אנה קפלן, פלאש 90

תיק 2000: אדלסון ורעייתו מסרו עדות

המיליארדר ואשתו מרים העידו במשך שלוש שעות במשרדי להב 433 בנוגע לשיחות נתניהו-מוזס
רועי ינובסקי
26 ביוני 2017
16:46

שלדון אדלסון ורעייתו מרים, בעלי העיתון "ישראל היום", מסרו היום (שני) עדות פתוחה במשרדי יחידת להב 433 של המשטרה במשך כשלוש שעות במסגרת פרשת 2000. זוהי הפעם השנייה שהמיליארדר, ששוהה בימים אלו בישראל, מתבקש להעיד על מעורבתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בחינמון ועל הדברים שעלו בשיחות בין נתניהו למו"ל "ידיעות אחרונות" נוני מוזס.

אדלסון העיד בפעם הראשונה בתיק בחודש שעבר, בעת שהיה בארץ לרגל ביקורו בישראל של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ. רעייתו מרים, המעורבת בנעשה ביומון הנפוץ, מסרה עדות בנושא בפעם הראשונה. השניים אינם חשודים בשום עבירה.

במוקד תיק 2000 עולה החשד כי נתניהו ומוזס רקמו ביניהם תכנית על צמצום תפוצתו והחלשתו של "ישראל היום", שבעליו בני הזוג אלדסון מקורבים לראש הממשלה, בעבור סיקור אוהד בידיעות אחרונות. מתמלילי שיחות בין השניים שפורסמו בחדשות 2 עולה כי השניים ירדו לפרטים ונקבו בשמות שיקדמו את תכניתם, ונתניהו אף אמר באחד המקרים כי הוא "רוצה לדבר קודם עם הג'ינג'י (אדלסון)". במסגרת החקירה העידו בין היתר השרים יריב לוין וזאב אלקין, ח"כ איתן כבל (המחנה הציוני), עורך ידיעות אחרונות רון ירון, מנכ"ל משרד התקשורת שלמה פילבר ועוד.