תלמידים בבית ספר תיכון
(צילום: יוסי זמיר, פלאש 90)

עלייה בזכאים לבגרות הכוללת 5 יח"ל מתמטיקה ואנגלית

משרד החינוך פרסם את "התמונה החינוכית" לשנת תשע"ו. מדד האלימות נותר ללא שינוי
לירן כוג'הינוף
27 ביוני 2017
12:14

משרד החינוך פרסם היום (שלישי) את נתוני הבגרויות ואת נתוני המעורבות החברתית והאזרחית של התלמידים בכנס "התמונה החינוכית" לשנת תשע"ו שהתקיים בתל אביב. "התמונה החינוכית" היא כלי של משרד החינוך לבחון את העשייה החינוכית של בתי הספר העל-יסודיים.

מהנתונים עולה כי אחוז הזכאות לבגרות נותר ללא שינוי ביחס לשנה שקדמה לה, ואילו במעורבות החברתית והאזרחית של התלמידים נרשמה עלייה. בין הזכאים לבגרות מלאה, נרשמה עלייה בבעלי בגרות הכוללת 5 יחידות מתמטיקה - 11.4% לעומת 10.4% בהשוואה לשנה שקדמה לה. כך גם ישנה עלייה בבעלי תעודת בגרות הכוללת 5 יחידות אנגלית - 33.9% בהשוואה ל-33.1% שנה קודם לכן.
מנגד, ישנה ירידה בעניין שמגלים התלמידים בלמידה וזאת על אף התכנית "למידה משמעותית" של משרד החינוך, שמטרתה לעורר סקרנות בקרב התלמידים ופועלת זה שלוש שנים. כמו כן, מדד האלימות נותר על כנו - 8% מהתלמידים העידו כי היו מעורבים באירועי אלימות.

בנט התייחס במסיבת עיתונאים במשרד החינוך לירידה בסקרנות של התלמידים. "משהו ברפורמה של 'הלמידה המשמעותית' לא עובד מספיק טוב. הייתי ספקן בהתחלה ברפורמה של קודמי שי פירון, אבל אני חסיד גדול שלה".