קובי פרץ בבית המשפט במארס 2016
צילום: פלאש 90

עונשו של הזמר קובי פרץ קוצר משנתיים לשנה וחצי

ערעורו של פרץ, שהורשע בהעלמות מס, התקבל חלקית. השופטים: "נהג בחוסר מעצורים"
שלי טפיירו
28 ביוני 2017
12:49
עודכן ב 11 אוקטובר 09:56

הזמר קובי פרץ יישלח אל הכלא, אך עונשו יופחת. בית המשפט המחוזי בתל אביב קיצר היום (רביעי) את תקופת המאסר של פרץ, שהורשע בהעלמות מס מהכנסות של למעלה מ-5 מיליון שקלים, משנתיים לשנה וחצי בפועל. הוא יחל לרצות את עונשו ב-2 באוגוסט.

"מדובר בהעלמת מס מתוכננת, מתוחכמת, שבוצעה בשיטתיות ובחוסר מעצורים", כתבו בהחלטתם השופטים דבורה ברלינר, גיליה רביד ושי יניב. יחד עם זה, החליטו השלושה על קיצור העונש.

השופטים ציינו בהחלטתם, כי החליטו להתחשב בפרץ בין היתר בגלל נסיבות אישיות ותרומתו לחברה. "העונש ה'ממוצע' בנסיבות דומות עומד על 18 חודשים", נימקו השופטים. "איננו מתעלמים מכך שקיימת גם ענישה מחמירה יותר, אולם נראה כי מאסר לתקופה של 18 חודשים מייצג את קו פרשת המים, והוא ביטוי מידתי המשקף את הענישה הנוהגת".

הפרשה התפוצצה במארס 2010 עם מעצרו של פרץ על ידי רשות המסים, לאחר שנחשד בהעלמת הכנסות של מיליוני שקלים. שש שנים לאחר מכן, בית משפט השלום בתל אביב הרשיע אותו בשורת עבירות ושלח אותו לשנתיים בכלא, כאשר בגזר הדין צוין כי פרץ שיקר לחוקריו ולבית המשפט.

גם פרץ וגם הפרקליטות ערערו על העונש. היום קיבל בית המשפט המחוזי באופן חלקי את ערעורו של הזמר וקיצר חצי שנה מתקופת המאסר, לאחר שפרקליטיו קיבלו את המלצת השופטים וערערו רק על העונש, ולא על הההרשעה עצמה.