הורים וילדים במחלקה ההמטו-אונקולוגית מפגינים
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

המשבר בהדסה: הפערים לא נסגרים

מקורבים למגשר רובינשטיין בתום היום השני להליך: "הוא מיואש"
קטי דור
29 ביוני 2017
22:13
עודכן ב 18 אוקטובר 11:45

יומיים לתוך הליך הגישור במשבר המחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה עין כרם בירושלים, ונראה כי הפערים בין הצדדים ממשיכים להיות גדולים. מקרובים למגשר, השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, מספרים כי הרופאים מתבצרים בעמדתם, וכי הוא "נשמע מיואש".


רובינשטיין יתווך בין הצדדים עד יום ראשון אחה"צ, אז הוא יצטרך לדווח לביהמ"ש העליון על תוצאות ההליך.


צוות המחלקה ההמטו-אונקולוגית מצוי בסכסוך עם מנכ״ל הדסה החדש, פרופסור זאב רוטשטיין, כמעט מרגע שנכנס לתפקידו בפברואר 2016. המצב החריף בפברואר 2017, כשמנהל המחלקה פרופסור מיקי וינטראוב איים שיעזוב את בית החולים בשל שינויים שרוטשטיין הוביל במחלקה. הרופאים פנו לבית החולים שערי צדק בבקשה להיקלט בו כמחלקה שלמה. הנהלת הדסה טענה כי הרופאים יזמו את המשבר בכוונה כדי לעבור בתנאים משופרים לשערי צדק. עם זאת, כדי להעביר את המחלקה לשערי צדק צריך את אישור משרד הבריאות, אישור שהמשרד לא העניק.


קודם לכן היום, הצטרף שר האוצר משה כחלון כצד לגישור במשבר. הורי הילדים המאושפזים במחלקה מקווים כי כחלון יפריך את טענת שר הבריאות יעקב ליצמן כי מעבר לשערי צדק בלתי אפשרי כלכלית. אלה הודיעו בלילה כי הם משעים את שביתת הרעב שפתחו, כצעד בונה אמון.


פרופ' יורם וייס, המנהל הרפואי בית החולים הדסה עין כרם, אמר הבוקר בשיחה עם דב גילהר ברשת ב' כי ״הפתרון הנכון הוא בתוך הדסה. יש אפשרות לייצר אוטונומיה ניהולית למחלקה עם הרופאים שיחזרו, ואפשר למצוא מתווה כזה״.


אמש פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי אחד ממתווי הפשרה שנידונו בהליך הגישור הוא חזרה של הרופאים המתפטרים למחלקה בהדסה בניהולו של פרופ' מיקי וינטראוב, בתנאי שיהיה אחראי חיצוני לניהול המחלקה שאיננו מנכ״ל הדסה רוטשטיין.