הורים וילדים במחלקה ההמטו-אונקולוגית מפגינים
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הורי הדסה מאיימים לנטוש את הגישור

הרקע לאיום: היעדרותו של שר הבריאות ליצמן מהדיונים לפתרון המשבר במחלקה ההמטו-אנקולוגית
יערה שפירא
29 ביוני 2017
23:31
עודכן ב 18 אוקטובר 11:43

הורי הילדים החולים במחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה עין כרם בירושלים הודיעו הערב (חמישי) כי בכוונתם לנטוש את הליך הגישור אם שר הבריאות ליצמן לא יגיע בעצמו לדיונים בטווח הזמן המיידי. בא כוחם של ההורים, עו"ד אליעד שרגא, טען בפני המגשר, השופט בדימוס אליקים רובינשטיין, כי "לא ייתכן שהשר ליצמן שולח פקידים במקומו להליך למרות שהוא תקוע, ולמרות שהם דוחים כל הצעה". ההורים ממתינים כעת לכך שרובינשטיין ייצור קשר עם השר, ויקבל את תשובתו לאיום מצידם. אם השר יופיע מחר לדיונים, ההורים לא ינטשו את הגישור.


הערב פורסם בחדשות הערב בכאן 11 כי מקרובים למגשר רובינשטיין מספרים כי הרופאים מתבצרים בעמדתם, וכי הוא "נשמע מיואש". רובינשטיין יתווך בין הצדדים עד יום ראשון אחה"צ, אז הוא יצטרך לדווח לביהמ"ש העליון על תוצאות ההליך.


צוות המחלקה ההמטו-אונקולוגית מצוי בסכסוך עם מנכ״ל הדסה החדש, פרופסור זאב רוטשטיין, כמעט מרגע שנכנס לתפקידו בפברואר 2016. המצב החריף בפברואר 2017, כשמנהל המחלקה פרופסור מיקי וינטראוב איים שיעזוב את בית החולים בשל שינויים שרוטשטיין הוביל במחלקה. הרופאים פנו לבית החולים שערי צדק בבקשה להיקלט בו כמחלקה שלמה. הנהלת הדסה טענה כי הרופאים יזמו את המשבר בכוונה כדי לעבור בתנאים משופרים לשערי צדק. עם זאת, כדי להעביר את המחלקה לשערי צדק צריך את אישור משרד הבריאות, אישור שהמשרד לא העניק.


קודם לכן היום, הצטרף שר האוצר משה כחלון כצד לגישור במשבר. הורי הילדים המאושפזים במחלקה מקווים כי כחלון יפריך את טענת שר הבריאות יעקב ליצמן כי מעבר לשערי צדק בלתי אפשרי כלכלית. אלה הודיעו בלילה כי הם משעים את שביתת הרעב שפתחו, כצעד בונה אמון.