ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט לצד פרקליטו אלי זוהר,
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

הפרקליטות: ועדת השחרורים התעלמה מרשלנות אולמרט

בפני היועמ"ש מונחת חוות דעת של המוסד המצביעה על פוטנציאל של נזק קיצוני מהדלפת המסמכים
אמוץ שפירא
30 ביוני 2017
08:51
עודכן ב 11 אוקטובר 09:19

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט ופרקליט המדינה שי ניצן ביקרו נחרצות את החלטת ועדת השחרורים אתמול (חמישי) לקצר את עונשו של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. גורם בכיר אמר כי אירוע הוצאת המסמכים המסווגים מן הכלא הוא "בוטה, רשלני ונעשה בעזות מצח", אך הוועדה התעלמה ממסמכים וממזכרים שהוצגו לה שמצביעים שאולמרט ידע מה מותר ומה אסור לו בעניין הוצאת דפים מספרו אל מחוץ לכלא.


למרות זאת, הודיעה אתמול הפרקליטות שלא תערער על החלטת ועדת השחרורים, בעקבותיה הוא צפוי להשתחרר ביום ראשון הקרוב. פרקליט המדינה המליץ שלא לערער על החלטת הוועדה שהתקבלה אתמול בבוקר, והיועץ המשפטי לממשלה קיבל את ההמלצה.


עם זאת, עדיין לא התקבלה החלטה בפרקליטות אם לסגור את הבדיקה בעניין החומר המסווג שהועבר להוצאת ידיעות ספרים, או להפוכה לחקירה. בפני היועמ"ש ופרקליט המדינה מונחות חוות דעת של הממונה על המודיעין במערכת הבטחון ושל המוסד המצביעות על פוטנציאל של נזק קיצוני בשל העובדה כי החומר מסתובב במחשבים פרטיים ולא רק בהוצאת הספרים של ידיעות אחרונות.


ברקע, על פי ההערכות, אם אולמרט יפנה לנשיא ויבקש להסיר מעליו את המגבלות של אסיר ברישיון - הנשיא ושרת המשפטים יעתרו לבקשה.