גבול ישראל-סוריה
צילום: AFP

זליגה מסוריה: 2 נפילות ברמת הגולן

נמשכים "טפטופי הירי" מהלחימה בסוריה: 2 נפילות זוהו היום בצפון רמת הגולן
ענבל תמיר
01 ביולי 2017
21:29
עודכן ב 11 אוקטובר 08:46

בשטח פתוח בסמוך לגדר המערכת בצפון רמת הגולן זוהו היום (שבת) שתי נפילות של רקטות שככל הנראה זלגו מהקרבות המתקיימים בסמוך לגבול עם ישראל בין צבא אסד למורדים הסורים. אין נפגעים ולא נגרם נזק, כוח צה"ל מבצע סריקות באזור.


בשעות האחרונות נמשכים קרבות עזים ברמת הגולן הסורית. מדובר צה"ל נמסר כי "צה״ל אינו צד ואינו מעורב בלחימה הפנימית-סורית, אך עם זאת, רואה בחומרה כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה ורואה במשטר הסורי האחראי על הנעשה בשטחו".


זוהי הפעם השביעית בתוך שבוע, שבה חודר לרמת הגולן ירי שמקורו במלחמת האזרחים בסוריה. לאחר שגם אתמול זלג ירי לרמת הגולן, צה"ל תקף אתמול את מקור הירי. הדרך המובילה לאזור נחסמה ואזרחים פונו מאזורים הסמוכים לגבול עם סוריה מחשש לזליגות נוספות.


ביום רביעי האחרון נתניהו התייחס לנפילות בשטח ישראל, לאחר שפצצת מרגמה התפוצצה בשטח פתוח בצפון רמת הגולן דקות ספורות לפני תחילת נאומו בקצרין: "מי שיורה לשטחנו ומסכן את אזרחינו נתקל במענה חריף ומהיר. איננו מוכנים לקבל טפטופים לא בגולן ולא בכל מקום אחר". נתניהו הוסיף כי: "הקו שלנו ברור - איננו מתערבים בנעשה בסוריה, אבל אנחנו נחושים להגיב בתקיפות ובעוצמה על כל פגיעה בריבונות שלנו".