הנשק שנתפס
דוברות המשטרה

חשד: קבלנים גנבו עשרות כלי נשק מבסיס צה"ל

2 קבלנים נעצרו בחשד לגניבת 33 רובי M16 בדרום, ומכירתם לארגוני פשיעה
03 ביולי 2017
09:53
עודכן ב 11 אוקטובר 08:35

שישה בני אדם נעצרו בחשד לגניבת 33 כלי נשק מסג M16 מנשקייה של בסיס צה"ל שדה תימן שבדרום, ומכירתם לארגוני פשע עבור סכום כולל של כמיליון שקל - כך הותר היום (שני) לפרסום. העצורים הם שני קבלנים תושבי באר שבע וארבעה תושבי כפרים בצפון.

על פי החשד, הפריצה לבסיס אירעה ב-26 במאי, אבל בבסיס שמו לב לכך רק יומיים לאחר מכן, מכיוון שהחשודים דאגו לנעול את הנשקייה במנעולים דומים לאלה שהיו על הדלת לפני הפריצה. במשטרה הוגשה תלונה, וכבר בתחילת החקירה עלה כי בפרשה מעורבים קבלני צבע שעבדו בשיפוצים בבסיס. לאחר מכן התברר, כי הפריצה לבסיס תוכננה היטב, ובסיומה עשרות כלי הנשק הוסעו מהמקום ברכב.

הנשק שנתפס (צילום: דוברות המשטרה)

עוד באותו היום, על פי החשד, מכרו שני הקבלנים עשרה כלי נשק לארגוני פשיעה בדרום ו-18 כלי נשק לארגוני פשיעה בצפון. חמשת לכי הנשק הנוספים נמכרו אחרי ארבעה ימים, וגם הם יגיעו לידי עבריינים. כלי הנשק נמכרו במחיר של 60-30 אלף שקל ליחידה.

עם הפיכת החקירה לגלויה, עצרה המשטרה את ששת החשודים, כשארבעת תושבי הכפרים הם אלה שקנו את כלי הנשק וסחרו בהם. רק 11 מכלי הנשק שנגנבו – נתפסו. מעבר לאותם כלי נשק, תפסה המשטרה אצל החשודים רובה קרבין ושני אקדחים, ציוד צבאי הכולל אפודים וצייני לייזר, וסמים מסוגים שונים בשווי משוער של 200 אלף שקל.

(צילום: דוברות המשטרה)

היום תבקש המשטרה להאריך את מעצרם של החשודים. כמו כן, בכוונת המשטרה לחלט סכום של כמיליון שקלים מכספי הסחר, וארבעה כלי רכב ששימשו את הסוחרים ששווים כ-400 אלף שקל.