צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גבאי: הבחירה בי אמיצה, לא אכנס לממשלת נתניהו

המועמד שהעפיל לסיבוב השני בפריימריז של העבודה: "פרץ? גם לי ניסיון רחב"
אריה גולן, יואב קרקובסקי
05 ביולי 2017
09:27
עודכן ב 10 אוקטובר 14:50

המנצח הגדול בסיבוב הפריימריז הראשון של מפלגת העבודה היה אבי גבאי, שיתמודד מול עמיר פרץ בקרב ישיר על ראשות המפלגה. גבאי ביקש היום (רביעי) מהיו"ר המודח יצחק הרצוג כי יתמוך בו בסיבוב הבא.

הבוקר שוחח גבאי עם אריה גולן בכאן רשת ב', ובירך על ההישג. "מה שקרה אתמול הוא שחברי מפלגת העבודה אמרו – אנחנו רוצים שינוי. זו החלטה אמיצה, לא פשוט לבחור באדם חדש יחסית במפלגה", אמר גבאי. על יריבו בסיבוב הבא פרץ, שאמש גבר עליו בכ-2,000 קולות, אמר גבאי: "נכון שאני לא מציע ותק של 30 שנה בפוליטיקה, אבל גם לי ניסיון חיים מאוד רחב. אני מציע גישה אחרת".

המועמד לראשות העבודה שלל מכל וכל אפשרות שייכנס לממשלה בראשות בנימין נתניהו. "אני לא אכנס לממשלה שלו, נקודה. בשום תרחיש. אם צריך לחזק אותו מהכנסת כדי לאפשר לו להתקדם במו"מ המדיני, נעשה את זה – אבל אני לא מאמין שהוא בכלל רוצה להתקדם", אמר גבאי, שפרש בשנה שעברה מהממשלה הנוכחית.

 גבאי התייחס גם לשותפות בין מפלגת העבודה לתנועה של ציפי לבני, והבהיר כי יתמוך בהמשכה. "אני מאוד מעריך את ציפי לבני. אנחנו רוצים מחנה רחב שיוכל להחליף את נתניהו, אבל בשביל זה נצטרך קודם כל לבנות את המפלגה מחדש כאלטרנטיבה – ולא להסתפק רק בסיכומים פוליטיים כאלה ואחרים. אנחנו צריכים להסתובב במקומות שלא מצביעים לעבודה ופשוט לשכנע אנשים".