היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט לצד ראש הממשלה
צילום: אלכס קולומויסקי, פלאש 90

היועמ"ש: "חקירת נתניהו מתקדמת במרץ רב"

מנדבליט שבע רצון מהטיפול בפרשות ראש הממשלה. לדבריו, "הנחייתי לחוקרים - לעשות כל שניתן לברור את החשדות"
אמוץ שפירא
05 ביולי 2017
18:06
עודכן ב 10 אוקטובר 16:24

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אמר היום (רביעי) חוקרי המשטרה מטפלים בפרשות ראש הממשלה בנימין נתניהו לשביעות רצונו. "מאחר שהחקירה עדיין נמצאת בעיצומה, אסתפק בכך שאומר כי החקירה מתקדמת במרץ רב, אך חשוב מכך שהחקירה מתקדמת ותמשיך להתקדם באופן מקצועי. כפי שאמרתי בעבר, כאשר הדבר יתאפשר מבחינת טובת החקירה, אחשוף יותר מידע לציבור", אמר בכנס השנתי של לשכת רואי החשבון.

מנדלבליט התייחס לשני התיקים הנוגעים לנתניהו ונחקרים במשטרה. "פרשות 1000 ו-2000, נמצאים סביב שולחן הדיונים חוקרי המשטרה, הפרקליטות המלווה, אנשי ייעוץ משפטי הבקיאים בסוגיות המתעוררות בחקירה, וגורמים נוספים. לכולנו יש מטרה משותפת – לגלות את האמת. הנחייתי את חוקרי המשטרה היא אחת - לעשות כל שניתן לברור החשדות. לא להותיר בדרך לברור האמת ביחס למעשים שיכולים לבסס עבירה פלילית ברת אכיפה אבן מבלי שנהפכה".

לדבריו, החקירות כוללות פעולות רבות – גלויות ונסתרות. "חוקרי המשטרה, בראשות ראש אגף חקירות ומודיעין, ניצב מני יצחקי, וראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת-ניצב כורש ברנור, ממשיכים לפעול, גם בימים אלה, במקצועיות ובמרץ רב לאיסוף מסמכים, לגביית גרסאות מעדים, בארץ ומחוצה לה, לביצוע ניתוח של נתונים כלכליים, ולברור עובדות נוספות שלא אפרט. צריך לתת להם לבצע את מלאכתם.

"מטבע הדברים רק חלק מכיווני החקירה גלויים. ישנם פרסומים כאלה ואחרים על ממצאי החקירה, אך מתוך שיקולים של טובת החקירה עוד לא בשלה העת להתייחס לנכונות הדברים, ובכך לאפשר אולי להדלפות כאלה ואחרות, ולטענות שנשמעות מגורמים מסויימים שיש בהן לשבש את החקירה, ואף להכין את החשודים לחקירותיהם הצפויות".

מנדלבליט הוסיף ברמיזה כי הוא ער לביקורת שנשמעת סביב התמשכות הפרשות. "אני ער לחשיבות לסיים את החקירה תוך זמן קצר, אך לצד החשיבות לפעול במהירות נמצאת החשיבות לברר את החשדות בצורה מיטבית, ולאסוף ראיות בצורה נכונה ומקצועית", אמר.