השוטר בועז מישורי מאריאל הנאשם בעבירות מין בדיון ב
צילום: רום ליאור

השוטר מאריאל נאשם בעבירות מין בארבע ילדות

בועז מישורי מואשם בין היתר בעבירות רבות של מעשים מגונים בבנות 8-6, ובהן בילדה של חבר
שלי טפיירו
06 ביולי 2017
10:58
עודכן ב 10 אוקטובר 13:09

המחלקה לחקירות שוטרים (מח"ש) הגישה היום (חמישי) לבית המשפט המחוזי לוד כתב אישום נגד בועז מישורי, שוטר מאריאל, בגין עבירות מין בארבע ילדות בנות 8-6. מישורי נאשם בעבירות רבות של מעשים מגונים, הפרת אמונים, שיבוש מהלכי משפט והטרדת עד. מישורי עובד במשטרה 25 שנה ובתפקידו האחרון שימש נציג שירות במחוז ש"י.

על פי כתב האישום, במסגרת תפקידו במרכז שיטור קהילתי באריאל, מישורי היה במגע תדיר עם תושבי האזור. בין היתר, נהג להרצות בפני ילדים בבתי ספר ובגני ילדים בנושאים שונים, לרבות בנוגע לזהירות בדרכים ופעילות המשטרה. בנוסף לכך, שימש מישורי מדריך בקייטנה שמקיימת המשטרה בחודשי הקיץ. 

במקרה אחד, נכתב בכתב האישום, ביצע מישורי מעשה מגונה בבת של חברו השוטר, ילדה בת 7 שאף השתתפה בקייטנה שבה היה הנאשם עם ילדיו, במהלך פעילות בפארק באריאל. הוא הציע לה לשבת על ברכיו כדי לצפות בהצגה, ובשלב מסוים נגע באיבר מינה במשך דקות ארוכות. 

מישורי נעצר בחודש שעבר בחשד לעבירות מין בכמה ילדות, בהן בבתם של זוג מכרים בחודש אפריל האחרון. מישורי נחקר לפני חמש שנים בחשד לביצוע מעשים מגונים בשתי קטינות. בתום החקירה התיק נסגר, אך בהמלצת ראש המחלקה לחקירות שוטרים, מישורי הועבר לתפקיד עורפי שאינו כולל מגע ישיר עם הציבור.

בסוף החודש שעבר התיר בית משפט השלום תל אביב לפרסם את שמו של מישורי. זאת לאחר שהשופטת רונית פוזננסקי כץ קבעה ב-14 ביוני כי אין לחשוף את זהותו, מאחר שהדבר יוביל ל"נזק חמור שעלול היה להיגרם לו עקב היותו שוטר". מנגד, במח"ש סברו כי עם פרסום שמו של מישורי יתקבלו תלונות נוספות.