שידור רדיו בתחנת גלי צה"ל
צילום: תומר נויברג, פלאש 90

נבחרו שלושת המועמדים הסופיים לתפקיד מפקד גלי צה"ל

שמעון אלקבץ, מאיה להט-קרמן ויהושע מור יוסף יזומנו לראיון אצל שר הביטחון ליברמן
רועי שרון
06 ביולי 2017
12:37
עודכן ב 10 אוקטובר 13:08

שמעון אלקבץ, מאיה להט-קרמן ויהושע מור יוסף הם שלושת המועמדים הסופיים לתפקיד מפקד תחנת גלי צה"ל - כך נמסר היום (חמישי) בהודעה מטעם משרד הביטחון. השלושה, שנבחרו על ידי ועדת האיתור, יזומנו לראיון אצל שר הביטחון אביגדור ליברמן. הוועדה הוקמה לפני כשלושה חודשים ונועדה למצוא מחליף לירון דקל, שמכהן כמפקד התחנה מאז 2012. 

אלקבץ הוא סמנכ"ל הרדיו ב"כאן". הוא הודיע על פרישה עם העלייה לאוויר. בעבר היה מנהל קול ישראל, מנכ"ל רדיו תל-אביב וסמנכ"ל מעריב. להט-קרמן היא מנהלת התכניות של גלי צה"ל. בעבר הייתה עורכת בכירה ורכזת כתבים בידיעות אחרונות, ומנהלת פיתוח של ערוץ 8. מור יוסף, לשעבר דובר מועצת יש"ע ודוברו של השר לשעבר סילבן שלום, החל את דרכו בערוץ 7 והיה מנהלה של תחנת גלי ישראל. כיום הוא בעלים של משרד יחסי ציבור, העובד בין היתר עם גלי צה"ל.

הוועדה הגישה את שלושת השמות הסופיים לליברמן. בהודעתו הבוקר הודה שר הביטחון ליו"ר הוועדה, אלוף (מיל') יפתח רון-טל, ולחברי הוועדה, השופטת בדימוס שרה פריש, ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז, נציב שירות המדינה לשעבר שמואל הולנדר והעיתונאי שמעון שיפר, על עבודתם היסודית והמעמיקה בהליך הבחירה.