צילום: אי-פי
צילום: אי-פי

טראמפ: נתמודד בעוצמה מול האיום של קוריאה הצפונית

נשיא ארצות הברית הבטיח להגיב בחומרה לניסוי של פיונגיאנג בטיל בין-יבשתי: "חבל שהם מתנהגים כך"
סוכנויות הידיעות
06 ביולי 2017
12:55
עודכן ב 10 אוקטובר 16:14

נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ איים היום (חמישי) כי מדינתו מתכוונת להגיב ב"צעדים חמורים" על שיגור הטיל הבין-יבשתי שביצעה קוריאה הצפונית לפני יומיים, ביום העצמאות של ארצות הברית. במסיבת עיתונאים שערך בפולין עם הנשיא אנדז'יי דודה, אמר טראמפ כי "אנחנו מוכרחים להתמודד מול האיום של קוריאה הצפונית, וזה מה שהיא – איום שנתמודד איתו בעוצמה".

הנשיא האמריקני סירב להרחיב בנוגע לאופי התגובה הצפויה. "אני לא אוהב לדבר על מה שאני מתכנן. יש דברים שאני חושב עליהם, זה לא אומר בהכרח שנבצע אותם. חבל שהם מתנהגים בדרך המסוכנת הזו, נצטרך לעשות משהו בעניין". למרות זאת, טראמפ הבהיר כי אין בכוונתו להציב לפיונגיאנג קו אדום בדומה לזה שהציב ברק אובמה למשטר בסוריה בכל הקשור לשימוש בנשק כימי. 

טראמפ נשאל במסיבת העיתונאים גם לגבי המאבק ב"מדינה האיסלאמית" (דאעש), וציין כי המערכה בא-רקה שבסוריה ובמוסול שבעיראק נמצאת לקראת סיום. "בקרוב הן תשוחררנה מהרוצחים, הפושעים והקצבים האלה", הבטיח. על עתידו של משטר אסד אמר: "אנחנו מודעים לכך שבסוריה יש צורך בפתרון פוליטי שלא עולה בקנה אחד עם האג'נדה ההרסנית של איראן".

לקראת פגישתו הצפויה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין בשולי ועידת ה-G-20, שתיפתח מחר, שיגר טראמפ מסר גם למוסקבה: "אנחנו מחויבים לשמור על השלום במרכז ובמזרח אירופה. נעבוד ביחד עם פולין כדי להגיב לצעדים מפרי היציבות שרוסיה מבצעת באזור". הוא קרא לכל המדינות החברות בברית נאט"ו "להתחיל לזוז ולעמוד בהתחייבויות שלהן".