צילום: רועי עלימה, פלאש 90
צילום: רועי עלימה, פלאש 90

בנו של אלוביץ' הורחק ממשרדי בזק ו-YES

בית המשפט שחרר את אור אלוביץ' בתנאים מגבילים. יוכל לשוחח עם אביו רק בנוכחות עו"ד
שאול אמסטרדמסקי
06 ביולי 2017
17:02
עודכן ב 10 אוקטובר 12:49

אור אלוביץ', בנו של בעל השליטה בבזק ודירקטור בחברה, הורחק ממשרדי בזק ו-YES – כך הותר היום (חמישי) לפרסום. בית המשפט שחרר את אלוביץ' תחת תנאים מגבילים, וקבע בין היתר כי ייאסר עליו לשוחח עם אביו, שאול אלוביץ', ללא נוכחות עו"ד מפקח. בנוסף, הוא לא יורשה לשוחח עם אשתו, דירקטורית בבזק אף היא, בעניינים הנוגעים לחברה.

עונש ההרחקה ממשרדי בזק יחול על אלוביץ' הבן למשך חודש בשל החקירה המתנהלת ברשות לניירות ערך סביב פעילות החברה. בינתיים, הוא יוכל לקחת חלק בישיבות הדירקטוריון באמצעות שיחת טלפון בלבד. גם אביו, שאול אלוביץ', לא מורשה להגיע למשרדי בזק עד לסוף החודש ובית המשפט מתיר לו לקיים קשר רק עם מנכ"לית החברה, סטלה הנדלר.

מלבד שאול ואור אלוביץ', גם מנכ"ל YES, רון אילון, וכן סמנכ"ל הכספים של החברה שוחררו בתנאים מגבילים. בית המשפט אסר עליהם להיות בקשר זה עם זה, או לקיים קשר עם בכירים בבזק.

כזכור, בסוף החודש שעבר הודיעה הרשות לניירות ערך כי פתחה בחקירה נגד בזק, בחשד לביצוע עבירות הנוגעות לבעל השליטה בחברה, שאול אלוביץ'. החשדות נוגעים לעסקאות רכישה שבוצעו בין בזק ל-YES ובן YES לחברת חלל תקשורת – כל השלוש בשליטתו של אלוביץ'. העסקאות הללו שלשלו לכיסו למעלה מ-1.5 מיליארד שקל.