צילום: יונתן זינדל, פלאש 90
צילום: סבי ברנס, פלאש 90

זעם על החלטת אונסק"ו: "ארגון מביש ואנטישמי"

ההכרה במערת המכפלה כאתר מורשת בפלסטין גררה תגובות תקיפות במערכת הפוליטית. נתניהו: "עוד החלטה הזויה"
מערכת כאן
07 ביולי 2017
17:43
עודכן ב 10 אוקטובר 12:30

ההחלטה של ארגון אונסק"ו להכיר במערת המכפלה ובעיר העתיקה בחברון כאתרי מורשת עולמיים בפלסטין גררה היום (שישי) שורה של גינויים בקרב שרים וחברי כנסת. כשעה לאחר היוודע ההחלטה, פרסם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תגובה בדף הפייסבוק שלו, שם כינה אותה "עוד החלטה הזויה של אונסק"ו".

"הפעם הם קבעו שמערת המכפלה בחברון זה אתר פלסטיני, משמע לא יהודי, ושהוא בסכנה", כתב נתניהו ותהה: "האתר בסכנה? הרי רק במקומות שבהם ישראל נמצאת, כמו חברון, מובטח חופש דת לכולם. במזרח התיכון מפוצצים מסגדים, כנסיות, בתי כנסת – במקומות בהם ישראל לא נמצאת".

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, תקף אף הוא את המהלך. "אונסק"ו הוא ארגון מוטה, מביש ואנטישמי. יש לדחות בבוז את ההחלטה הזו. לא נחזור לשתף איתם פעולה כל עוד הגוף משמש כלי לניגוח פוליטי". בנוסף, בעקבות ההחלטה, קרא בנט "לפעול לחיזוקה של עיר האבות".

יו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, כינה את החלטת אונסק"ו בזויה ושקרית. "האם בעיני אונסק"ו התנ"ך אינו מורשת? זו החלטה שנובעת במקרה הטוב מבורות איומה, ובמקרה הרע מתוך צביעות ואנטישמיות", קבע לפיד. לדברי יו"ר הקואליציה, דוד ביטן, "ההחלטה הזו אינה אלא הזייה של שונאי ישראל שקיבלו מושב בארגון איזוטרי".

מי שעוד הגיב בתקיפות להחלטה הוא שגריר ישראל באונסק"ו, כרמל שאמה. "הפלסטינים חוגגים, אבל לא הם ולא אונסק"ו יזכו אפילו לשים שלט קטן עם הלוגו שלהם על כל אתר מורשת אחר בעולם", אמר שאמה והוסיף: "זה יהיה אתר מורשת עולמי וירטואלי".