מטוסי קרב אמריקניים
צילום: AP

"ארה"ב משחקת באש, עלולה להצית מלחמה גרעינית"

בקוריאה הצפונית הגיבו בזעם ובאיומים לתרגיל האווירי של ארה"ב, קוריאה הדרומית ויפן
סוכנויות
09 ביולי 2017
11:59
עודכן ב 10 אוקטובר 11:47

קוריאה הצפונית מותחת ביקורת ומשגרת עוד איום, בעקבות מפגן הכוח של המפציצים האמריקניים סמוך לגבולה בסוף השבוע האחרון. בפיונגיאנג מגדירים היום (ראשון) את הטיסות "פרובוקציה", ומזהירים מפני מלחמה גרעינית ומלחמת עולם.

"מדובר במשחק באש", נכתב בעיתון "רודונג סינמן" המהווה שופר של הדיקטטורה הצפון קוריאנית. "שיפוט לקוי או טעות עלולים להביא לפרוץ מלחמה גרעינית, ואז זה בוודאות יוביל למלחמת עולם חדשה".

אתמול שלחה וושינגטון שני מטוסי B-18 לאימון באש חיה שנערך בקוריאה הדרומית, בשיתוף עם מטוסי קרב של הצבא המקומי וצבא יפן. האימון התקיים על רקע שיגור טיל בליסטי בין-יבשתי, שביצעה קוריאה הצפונית באמצע השבוע שעבר, ומסיאול נמסר כי המטוסים תרגלו השמדה של משגר טילים בליסטיים ומתקנים קרקעיים.

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ ונשיא סין שי ג'ינפינג נועדו בוועידת G-20 המתקיימת בהמבורג, וסיכמו לשתף פעולה על רקע ההסלמה בחצי האי הקוריאני, בין היתר במטרה לעצור את פרויקט הגרעין של המנהיג הצעיר קים ג'ונג און. "משהו חייב להיעשות", הבהיר טראמפ.

בימים הקרובים יערוך צבא ארה"ב ניסוי נוסף של מערכת ההגנה האווירית THAAD ליירוט טילים. גורם בממשל בוושינגטון אמר, כי בפעם הראשונה תנסה המערכת ליירט טיל המדמה טיל בליסטי לטווח בינוני. טילי היירוט של מערכת THAAD ישוגרו מאלסקה.