נתניהו בישיבת הממשלה, בחודש שעבר
אוהד צויגנברג

נתניהו קרא פסוקים מחיי שרה: החלטת אונסק"ו - הזויה

בפתח ישיבת הממשלה תקף נתניהו את החלטת אונסק"ו בנוגע למערת המכפלה, עם כיפה על ראשו
זאב קם
09 ביולי 2017
11:35
עודכן ב 10 אוקטובר 11:43

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה השבועית בעוד התייחסות להחלטה של אונסק"ו להכיר במערת המכפלה בחברון כאתר מורשת עולמי פלסטיני. נתניהו חבש כיפה על ראשו, וקרא פסוקים מפרשת חיי שרה, שבה מופיע סיפור הרכישה של מערת המכפלה על ידי אברהם אבינו.

"הקשר בין עם ישראל וחברון ומערת המכפלה - הוא קשר של קניין והיסטוריה, שספק אם יש לו משל בתולדות העמים. זה לא הפריע לאונסק"ו לקבל עוד החלטה הזויה. היא קבעה שהמערה היא אתר מורשת פלסטיני", ציין ראש הממשלה.

"בעקבות זה קיצצתי עוד מיליון דולר מתקציב אונסקו, והעברתי אותו למוזיאון המורשת היהודית בחברון ולצרכים נוספים בחברון. מול הכחשת אונסק"ו ישראל תציג לעולם את האמת ההיסטורית, וכך נעשה גם מול החלטה הזויה של אונסק"ו בדבר הקשר של ישראל לירושלים", המשיך נתניהו, והוסיף כי הורה להשלים את בניית מרכז "קדם" בעיר דוד. "המבקרים הראשונים שאזמין לשם זה את משלחות אונסק"ו לאו"ם".

החלטת אונסק"ו עוררה זעם גם בארה"ב, והשגרירה לאו"ם ניקי היילי אף אמרה כי וושינגטון שוקלת את צעדיה בארגון. "ההחלטה היא פוליטית וחסרת הצדקה, והיא רק מכתימה את המוניטין של אונסק"ו", נמסר בהודעה של הנציג האמריקני באונסק"ו.