מפגינים בעד פתיחת מחלקה המטו-אונקולוגית נוספת בשער
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בג"ץ דחה את עתירת ההורים: לא תוקם מחלקה בשערי צדק

בית המשפט קבע כי לא תוקם מחלקה המטו-אונקולוגית נוספת בבירה, והציע כי שניים-שלושה רופאים יעברו מהדסה עין כרם
קטי דור
09 ביולי 2017
21:04
עודכן ב 10 אוקטובר 11:29

בג"ץ דחה הערב (ראשון) את העתירה שהגישו הורים לילדים חולי סרטן המטופלים במחלקה ההמטו-אונקולוגית בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. לפי פסיקה זו, לא תוקם מחלקה חדשה בבית החולים שערי צדק בעיר – בדומה לעמדת משרד הבריאות. בית המשפט הציע כי שניים-שלושה רופאים יעברו לשערי צדק.

החלטת בג"ץ לא הופכת את הצו על תנאי למוחלט, מאחר שההורים משכו את העתירה. הרופאים אמרו בטרם ההחלטה כי איש מהם לא מוכן להחליף מוסד רפואי. המשמעות היא שלא תקום מחלקה בשערי צדק, והדסה עין כרם תקים מחלקה חדשה ללא הרופאים המתפטרים. בשל הפסיקה, ההורים צפויים לפרק הלילה בחצות את מאהל המחאה שהוקם בגן סאקר בירושלים.

ביום חמישי האחרון עדכנה המדינה את בג"ץ כי משרד הבריאות מסכים להעברת 2-3 מרופאי הדסה המפוטרים, לבית החולים "שערי צדק". לטענתה, הרופאים שיועברו יועסקו במחלקה ההמטו אונקולוגית עד סוף 2017, ויטפלו בין היתר בילדים שטופלו ב"הדסה" - זאת בגבולות הטיפול שניתן להושיט במסגרת מרפאתית, ובהתאם לרישיון הנוכחי של בית החולים.

לצד ההסכמה לקלוט רופאים מפוטרים ב"שערי צדק", הבהירה המדינה כי הנכונות אותה הביע משרד הבריאות לעשות מאמץ להסדיר קליטתם של יתר הרופאים במחלקות ההמטו-אונקולוגיות במרכזים הרפואיים האחרים, שרירה וקיימת, לרבות במחלקות בהן מאושפזים כיום הילדים שהיו מטופלים בעבר במחלקה בהדסה.