איסמעיל הנייה ויחיא סינוואר בעזה, מאי 2017
צילום: אי-פי

דיווח: משלחת חמאס בקהיר למו"מ בעסקת השבויים

לפי גורמים פלסטינים, חמאס העבירה למצרים רשימת אסירים ששוחררו בעסקת שליט ונכלאו שוב
מערכת כאן
10 ביולי 2017
10:07

גורמים פלסטינים טענו הבוקר (שני) כי המשא ומתן העקיף בין ישראל לחמאס סביב עסקה להשבת השבויים מעזה ממשיך לצבור תאוצה, ועבר כבר "כברת דרך ארוכה". לטענתם הגורמים, משלחת של חמאס נמצאת כעת בקהיר לניהול המגעים עם נציגי המודיעין המצרי.

על פי הדיווח, שפורסם בעיתון "אלחיאת", מי שעומד בראש משלחת חמאס הוא מחזיק תיק האסירים בתנועה ומקורבו של יחיא סינוואר, רווחי מושתהא. כמו כן, נטען כי לפני כשבועיים משלחת רמת דרג מטעם ישראל הגיעה אף היא למצרים, גם כן כדי לקיים שיחות עם המצרים בנוגע לעסקה.

הגורמים הפלסטינים דיווחו כי נציגו של סינוואר מסר למצרים רשימה של 56 אסירים, ששוחררו כבר בעסקת שליט ב-2011, ומאז נכלאו שוב בישראל. סה"כ, כך נטען, תכלול העסקה מאות אסירים. אמש פורסם בחדשות הערב ב"כאן 11" כי המו"מ העקיף בין הצדדים נערך בתיווך גורמים בינלאומיים, שמצרים היא המרכזית שבהם.

מאז החלו הפרסומים בדבר עסקה אפשרית להשבת הנעדרים הישראלים מרצועת עזה, בישראל לא מודים בקיומו של משא ומתן עם חמאס, אך אתמול גם לא הכחישו אותו. שר הביטחון, אביגדור ליברמן, הבהיר כי לא מתקיים משא ומתן ישיר בין הצדדים, אך אישר כי "יש מאמץ בלתי פוסק לשחרר את השבויים".