אבי גבאי בתל אביב, 10.7.2017
מרים אלסטר, פלאש 90

במחנה הציוני בירכו את אבי גבאי על הניצחון

חברי סיעת המחנה הציוני בירכו את היו"ר הנבחר. הרצוג: "אתייצב לצידו", לבני: "המשימה המשותפת - תקווה מחודשת"
מערכת "כאן ועכשיו"
11 ביולי 2017
00:02
עודכן ב 00:06

בחירתו של אבי גבאי הערב (שני), לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה, הביאה לתגובות רבות במערכת הפוליטית. גבאי זוכה לתמיכה רחבה מחברי סיעת המחנה הציוני ונדמה שלפחות הערב, המחנאות, שהפכה למאפיין מרכזי של מפלגת העבודה בשנים האחרונות, נותרה בצד.

ראש האופיזציה ויו"ר המחנה הציוני, יצחק הרצוג, שמפנה הערב את כסאו לטובת גבאי, אמר: "שוחחתי עם אבי גבאי ובירכתי אותו על ניצחונו המרשים בפריימריז לראשות מפלגת העבודה. הבהרתי לו כי אתייצב לצידו לסייע לו בכל דרך לחיזוקה של מפלגת העבודה והחלפת השלטון. שיהיה בהצלחה!"

יו"ר התנועה, ח"כ ציפי לבני, שגבאי ציין הערב כי ישמח לשתף איתה פעולה, אמרה: "אני מברכת את בחירתו של אבי גבאי ליו"ר מפלגת העבודה ומאחלת הצלחה מעומק הלב". לבני הוסיפה כי "המשימה המשותפת שלפנינו כעת היא ליצור תקווה מחודשת ואמיתית להחלפת את השלטון ולהציע לדרך אחרת, טובה יותר לישראל ולאזרחיה".

ח"כ שלי יחימוביץ, שהצהירה על תמיכתה בגבאי, מסרה: "בחירתו של אבי גבאי היא הישג מדהים ומרגש המעיד יותר מכל על כך שמפלגת העבודה היא מפלגה חפצת חיים, חכמה ודמוקרטית שיכולה לשמש דוגמא ומופת למערכת הפוליטית בישראל. זכינו ביו"ר מפלגה נקי כפיים, אמיץ ויוצא דופן בכישוריו, ומחר נקום לבוקר של תקווה".

ח"כ חיליק בר, מקורבו של עמיר פרץ, אמר בראיון ל"כאן": "אנחנו מכבדים את התוצאה ומאחלים לגבאי את כל ההצלחה האפשרית. אני גאה במפלגה. נקווה שגבאי מאמין בדרך שלנו, של המפלגה. יש לנו עמוד שדרה מאוד מוגדר, אני מקווה שגבאי יתאים עצמו לכך. גבאי עשה מעשה אמיץ".

האלוף במיל׳ עמירם לוין, שהתמודד בסיבוב הראשון של הפריימריז במפלגה, בירך גם הוא את גבאי: "מפלגת העבודה יוצאת היום לדרך חדשה. דרך של תקווה. אני מברך את יו"ר המפלגה הנבחר, חברי ושותפי אבי גבאי, על ניצחון ענק. אבי ניצח היום את הציניות והפוליטיקה הישנה כנגד כל הסיכויים".

ח"כ סתיו שפיר אמרה: "דרך חדשה למפלגת העבודה מתחילה עכשיו. מנהיגות אמיצה וישרה שנלחמת למען הציבור הישראלי יום יום הולכת לנצח גם בבחירות הכלליות. אני מברכת את אבי גבאי על ניצחון מעורר השראה וקוראת לכלל חברי הכנסת של מפלגת העבודה והמחנה הציוני להתחיל ביחד את הדרך לניצחון ולהובלת המדינה".

גם מחוץ לסיעת המחנה הציוני הגיבו לנצחונו של גבאי. שר הביטחון והרמטכ"ל לשעבר, משה (בוגי) יעלון, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: "אבי ידידי, נצחונך הערב זוקף את ראשם של שליחי ציבור שהוכיחו חוט שדרה מוסרי - במעשים! ממליץ כמו בכל תפקיד חדש, להתחיל ברגל 'ימין!' בהצלחה!"

יו"ר מרצ, ח"כ זהבה גלאון אמרה: "אבי אדם מרשים ורציני, ואשמח לשתף איתו פעולה ולהחליף כאן את השלטון. מגיע לציבור הישראלי לראות אופוזיציה נושכת וביקורתית, כפי שאופוזיציה צריכה להיות, וגבאי לא נראה לי מישהו שמפחד מאתגרים".