משרדי בזק
צילום: רועי עלימה, פלאש 90

התפתחות בפרשת בזק: החקירה מתרחבת לעסקה נוספת

נחקרת העסקה בין חלל תקשורת ל-DBS שירותי לוויין. המסחר במניות הקבוצה הופסק לשעה קלה
עמית תומר
11 ביולי 2017
15:21
עודכן ב 11 אוקטובר 07:59

רשות ניירות ערך הודיעה היום (שלישי) על התפתחות בחקירת פרשת בזק ובעל השליטה שאול אלוביץ'. בהודעה שפרסמה הרשות נמסר כי החקירה הורחבה לעסקה מתן שירותי תקשורת לוויינית בין חברת חלל תקשורת ל-DBS שירותי לוויין. לפי ההודעה, נבדק חשד לביצוע עבירות על חוק ניירות ערך וחוק העונשין. המסחר במניות הקבוצה – בזק, חלל תקשורת, בי-קום ואינטרנט זהב – הופסק לשעה קלה. 

בשבוע שעבר נודע כי אור אלוביץ', בנו של בעל השליטה בבזק ודירקטור בחברה, הורחק ממשרדי בזק. בית משפט השלום תל אביב שחרר את אלוביץ' תחת תנאים מגבילים, וקבע בין היתר כי ייאסר עליו לשוחח עם אביו ללא נוכחות עו"ד מפקח. בנוסף לכך, הוא לא יורשה לשוחח עם אשתו, דירקטורית בבזק אף היא, בעניינים הנוגעים לחברה.

עונש ההרחקה ממשרדי בזק יחול על אלוביץ' הבן למשך חודש בשל החקירה המתנהלת ברשות לניירות ערך סביב פעילות החברה. בינתיים, הוא יוכל לקחת חלק בישיבות הדירקטוריון באמצעות שיחת טלפון בלבד. בעל השליטה אלוביץ' לא מורשה להגיע למשרדי בזק עד לסוף החודש ובית המשפט מתיר לו לקיים קשר רק עם מנכ"לית החברה, סטלה הנדלר.

מלבד שאול ואור אלוביץ', גם מנכ"ל YES, רון אילון, וכן סמנכ"ל הכספים של החברה, שוחררו בתנאים מגבילים. בית המשפט אסר עליהם להיות בקשר זה עם זה, או לקיים קשר עם בכירים בבזק.

בסוף החודש שעבר הודיעה הרשות לניירות ערך כי פתחה בחקירה נגד בזק, בחשד לביצוע עבירות הנוגעות לבעל השליטה בחברה אלוביץ'. החשדות נוגעים לעסקאות רכישה שבוצעו בין בזק ל-YES ובין YES לחברת חלל תקשורת – כל השלוש בשליטתו של אלוביץ'. העסקאות הללו שלשלו לכיסו יותר מ-1.5 מיליארד שקל.