יו"ר העבודה הנבחר, אבי גבאי, במטה מפלגת העבודה בת"
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

סקר "כאן": עלייה קלה בשיעור התמיכה בגבאי

יו"ר העבודה הנכנס בראיון ל"כאן 11": "לא הערכתם שאנצח, אביא 30 מנדטים"
יואב קרקובסקי, גאולה אבן-סער
11 ביולי 2017
20:13
עודכן ב 10 אוקטובר 09:20

יממה לאחר בחירתו לתפקיד יו"ר מפלגת העבודה, סקר חדש שנערך עבור "כאן 11" ומתפרסם הערב (שלישי), מצא עלייה בשיעור התמיכה באבי גבאי לתפקיד ראש הממשלה בהשוואה לסקר דומה שנערך לאחר הסיבוב הראשון בפריימריז.

המשתתפים בסקר, שנערך על ידי מכון הסקרים "שילוב" קרב מדגם מייצג בקרב כלל האוכלוסיה, נשאלו מי מתאים יותר לעמוד בראשות הממשלה, מקרב המועמדים המובילים לתפקיד. ראש הממשלה בנימין נתניהו זוכה לשיעור התמיכה הגבוה ביותר - 30%, אחריו יו"ר יש עתיד יאיר לפיד עם 16%, לאחר מכן אבי גבאי עם 13% תמיכה ולבסוף שר החינוך נפתלי בנט עם 7%.

מדובר בהתחזקות קלה לגבאי, לאחר שהסקר שנערך לקראת הסיבוב השני בין עמיר פרץ לאבי גבאי העניק לאחרון 11% תמיכה. גם באותו סקר נתניהו הוביל עם 29%, לפיד אחריו עם 19% ובנט עם 10%. לעומתם, 33% מהנשאלים סבורים שאף אחד מהמועמדים אינו מתאים לעמוד בראשות הממשלה.

כמו כן, נשאלו משתתפי הסקר אם ישקלו להצביע למפלגת העבודה בעקבות בחירתו של גבאי. 34% מהנשאלים ענו כי הם בטוחים שלא יצביעו לו, 17% חושבים שלא יצביעו לו, 14% חושבים שכן יצביעו לו ורק 11% בטוחים כי יצביעו לגבאי. 23% אחוזים מהנשאלים ציינו כי הם לא יודעים עדיין.

סקרים שנערכו הערב בערוצים 2 ו-10 הראו כי מפלגת העבודה עוקפת את יש עתיד. לפי סקר חדשות 2, מפלגת העבודה בראשות גבאי זוכה ל-20 מנדטים ויש עתיד ל-18 מנדטים, בעוד הליכוד זוכה ל-25. לפי סקר חדשות 10, העבודה בראשות גבאי מצליחה לשמר את מספר המנדטים שלה – 24 – בעוד הליכוד זוכה ל-29 מנדטים.

גבאי: "לא הערכתם שאנצח"

יו"ר העבודה הנכנס אמר בראיון לגאולה אבן-סער כי שותפו למפלגת כולנו שר האוצר משה כחלון טרם בירך אותו על ניצחונו. לדבריו, התקשורת לא העריכה כי ינצח, אך הוא "יביא 30 מנדטים".

בנוסף לכך, התייחס לשתי חקירות מתוקשרות. בנוגע לפרשת בזק, החברה שבה כיהן כמנכ"ל במשך חמש שנים, אמר כי מדובר ב"חשדות חמורים". לדבריו, שאול אלוביץ', בעל השליטה בקבוצה, טרם שוחח איתו מאז בחירתו לתפקיד. על פרשת הצוללות אמר כי עו"ד דוד שמרון, פרקליטו וקרוב משפחתו של נתניהו, היה מעורב בפיטורי שר הביטחון לשעבר משה יעלון - הסיבה שבגינה עזב את הממשלה בשנה שעברה. "ראש הממשלה לא יכול להיות במצב שבו האיש הקרוב אליו ביותר נמצא בניגוד עניינים כל כך עמוק", אמר גבאי.

בפתח ישיבת מטה המפלגה היום אמר גבאי כי מטרתו הראשונה היא להחליף את נתניהו, ולדבריו "המשימה אפשרית". מחר הוא ייפגש עם היו"ר המודח, ח"כ יצחק הרצוג, כדי להחליט איתו אם ימשיך לכֿהן בתפקיד יו"ר האופוזיציה.

תגיות:
סקרים