עו"ד אורי קורב במהלך משפטו של רה"מ לשעבר אולמרט, מ
צילום: אמיל סלמן, פלאש 90

היועמ"ש הורה לסגור את התיק המשמעתי נגד עו"ד קורב

הסיבה להחלטה: סירובה של הפרקליטה שנחשד שפגע בה מינית לשתף פעולה עם החקירה
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
11 ביולי 2017
21:09

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט החליט לסגור את התיק נגד עו"ד אורי קורב, שנחשד בעבירות מין בפרקליטה בפרקליטות מחוז ירושלים - כך נמסר הערב (שלישי) בהודעה מטעם משרד המשפטים. אחרי ההחלטה שאין מקום לחקירה פלילית, אישר עתה מנדלבליט לגנוז גם את התיק המשמעתי.

החשדות נגד קורב עלו ביוני אשתקד, אז נמסר ליועץ המשפטי כי פרקליטה דיווחה על המעשים, עליהם שמעה, לממונה על השוויון המגדרי במשרד המשפטים. היועץ הנחה את ראש אגף חקירות ומודיעין במשטרה לבדוק את הטענות באמצעות צוות חקירה מיוחד, המורכב מחוקרים שאינם עובדים יחד עם קורב. עוד ביקש כי ליווי החקירה ייעשה על ידי תובע מהפרקליטות הצבאית ולא מפרקליטות המדינה, בשל היותו של קורב פרקליט בכיר ומוכר. חודשיים לאחר מכן העביר ראש אגף החקירות במשטרה את חוות דעתו, שלפיה לאור ממצאי החקירה, ובפרט נוכח סירובה הנחרץ של הפרקליטה למסור עדות או לשתף פעולה בהליך שיפוטי ככל שיתקיים, לא ניתן להמשיך בחקירה.

בהמשך עלה מידע חדש בעניינו, אז יצא קורב לחופשה שבה הוא מצוי עד היום. במקביל נעשו ניסיונות לשכנע את הפרקליטה להעיד. בין מי שניסה לשכנע את הפרקליטה היה ראש אגף חקירות המשמעת בנציבות שירות המדינה, אך ניסיונותיו לא צלחו.

במשרד המשפטים אומרים כי קורב הכחיש כי עבר עבירה כלשהי, אך סירב להשיב לשאלות בנוגע לעבירות המין שנטען שביצע בפרקליטה. לעומת זאת, הוא הכחיש מכל וכל טענות שנגעו לעובדות אחרות בפרקליטות.

עורכות הדין ארנה לין ותמר וינטר-קמר, באות כוחו של עורך הדין קורב, מסרו בתגובה: "עו"ד קורב ידע כל העת שיימצא כי לא נפל כל רבב בהתנהגותו ומביע סיפוק על ההחלטה לגנוז את התיק המשמעתי בעניינו".