מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר (צילום: יונתן זינדל
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

הנחקר בפרשת בזק: מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר

פילבר נחקר מהבוקר ברשות לניירות ערך. בפניו הוצגו התכתבויות של בכירים, והחשדות מוגדרים "חמורים ביותר"
עמית תומר
12 ביולי 2017
16:01

מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר, הוא הבכיר שנחקר היום (רביעי) ברשות לניירות ערך סביב פרשת בזק. פילבר הגיע בשעות הבוקר למשרדי הרשות וחקירתו נמשכת כ-10 שעות. הוא חשוד בעבירות על טוהר מידות ועבירות ניירות ערך.

במהלך החקירה, עומת פילבר עם עשרות מסמכים שאנשי הרשות לניירות ערך הציגו בפניו. מדובר, בין היתר, בהתכתבויות פנימיות של בכירים בחברות בזק ויורוקום. בנוסף, הוצגו בפניו התכתבויות בין משרד התקשורת לבין חברות הקשורות לבעלי חברת השליטה בבזק, שאול אלוביץ'.

מוקדם יותר היום נודע ל"כאן 11" כי מלבד החשדות עליהם כבר הכריזה הרשות לניירות ערך, לפילבר מיוחסים גם חשדות נוספים החוצים את הרף הפלילי. ברשות הגדירו אותם כ"חמורים ביותר". מלבד שמו של פילבר, יתר פרטי הפרשה עדיין אסורים לפרסום.

אתמול הודיעה הרשות על התפתחות בחקירת פרשת בזק ובעל השליטה שאול אלוביץ'. בהודעה שפרסמה הרשות נמסר כי החקירה הורחבה לעסקה מתן שירותי תקשורת לוויינית בין חברת חלל תקשורת ל-DBS שירותי לוויין. לפי ההודעה, נבדק חשד לביצוע עבירות על חוק ניירות ערך וחוק העונשין. המסחר במניות הקבוצה – בזק, חלל תקשורת, בי-קום ואינטרנט זהב – הופסק לשעה קלה.