הראל סקעת בהופעה
צילום: פלאש 90

הראל סקעת לנוער גאה: "אל תתגייסו ואל תשלמו מיסים"

בפוסט חריף שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו, כתב הזמר בעקבות הודעת המדינה לא לאפשר לזוגות להט"ב לאמץ: "פזרו את הטוב במקומות שמקבלים אתכם"
מערכת כאן ועכשיו
17 ביולי 2017
13:07
עודכן ב 13:12

הזמר הראל סקעת קורא לבני נוער גאים לא להתגייס לצבא ולא לשלם מיסים, בעקבות פרסום הודעת המדינה לפיה זוגות חד מיניים לא יוכלו לאמץ ילדים.

בפוסט שהעלה לעמוד הפייסבוק שלו כתב סקעת: "בתור ישראלי ששרוף על המדינה שלו וגאה להיות יהודי ומדבר על זה מעל כל במה בעולם, שירת בגאווה בצבא, זה שבן זוגו רב סרן בצה"ל ומשרת קרוב לחודש בשנה עד היום, אני קורא לכם לא להתגייס לצבא! ויודעים מה, גם לא לשלם מיסים על הכסף שתרוויחו בקרוב".

סקעת, אשר מבקש בימים אלה להביא ילד לעולם באמצעות פונדקאות ביחד עם בן זוגו עידן רול, הוסיף: "בכלל, כל חובה שהמדינה מבקשת מכם למלא פשוט תשימו ז***, כי זה מה שהיא שמה עליכם בכל הקשור לזכויות השוות שמגיעות לכם. לכו ותפזרו את כל הטוב הרב שיש לכם לתת מכל הבחינות במקומות שמקבלים אתכם ולא היכן שלא".

הזמר כתב את הדברים לאחר ביקור בבית הנוער הגאה בבאר שבע. לדבריו: "גברת איילת שקד ושאר פוליטיקאים פחדנים מאין כמוכם. אתם לא שווים אותנו. והלוואי ומיליוני האנשים שפקדו את תל אביב במצעד הגאווה האחרון על מנת שתוכלו להתהדר בקבלה הפגומה שלכם בפני העולם הנאור, יהפכו לכוח אלקטורלי ויעיפו אתכם משם כבר. יש פה דור חדש שלא יסבול את הצביעות הזו עוד הרבה זמן".

את הדברים כתב סקעת בעקבות הודעת משרד המשפטים ומשרד הרווחה לבג"ץ, לפיה המדינה מתנגדת לאפשר לזוגות חד-מיניים לאמץ. בנימוק להודעה נכתב כי "הוחלט, על דעת גורמי המקצוע במשרד העבודה והרווחה, שלא לפעול, לעת הזו, לשינוי הדין הקיים".

לפי תשובת המדינה, עמדת גורמי המקצוע במשרד הרווחה היא כי "ילד הנמסר לאימוץ נושא תחושה של חריגות, רצוי ככל הניתן להימנע מהעמסת 'מטען' נוסף על הילד, בדמות השמתו בתא משפחתי שנתפס בחברה הישראלית היום עדיין כתופעה חדשה ושונה". בתשובה נכתב כי "אין בעמדה זו להטיל דופי בהורות חד-מינית", אלא שבנושא הרגיש והמורכב "נושא הלגיטימציה החברתית הוא רלוונטי לעניין".

תשובת המדינה ניתנה לקראת דיון הצפוי ביום חמישי בעתירה של המרכז הרפורמי לדת ומדינה ועמותת "אבות גאים", בגין אפליה של זוגות ידועים בציבור ושל זוגות בני אותו המין בהליך אימוץ. זוגות שאינם רשומים כנשואים, אינם נחשבים "זוגות" לצורך חוק האימוץ, וזאת על אף שזוגות אלה מוכרים כזוגות ידועים בציבור לעניין זכויות אחרות. לטענת המדינה, אי אפשר לעשות הרחבה בפרשנות לחוק לזוגות חד מיניים, ונושא זה דורש שינוי חקיקה.

סיבה נוספת המופיעה בתשובת המדינה היא הלשון הברורה של חוק האימוץ "אימוץ אלא על ידי איש ואשתו יחד". יצוין כי באשר למשפחות אומנה, כתוב בתשובת המדינה כי יש במאגר משפחות האומנה גם משפחות חד מיניות, ומתוכן שתיים קיבלו ילדי אומנה.

אודי לדרגור, יו"ר עמותת אבות גאים, אמר כי "ממשלת ישראל הכריזה מלחמה על משפחות להט"ביות, לא פחות".