רוסיה: רקדו בבגדי גטו בריאליטי ועוררו סערה

אשתו של דוברו העוצמתי של פוטין הופיעה בתכנית ריאליטי מקומית כשהיא עונדת טלאי צהוב. הגולשים כועסים, והמומים
תומר שלפניק
27 בנובמבר 2016
13:08


הגרסה הרוסית ל"רוקדים עם כוכבים" מעוררת סערה, אחרי שאמש (שבת) אחד הזוגות שמתמודדים בתחרות ביצעו ריקוד כשהם לבושים בבגדי הגטו, לרבות הטלאי הצהוב, לצלילי השיר "החיים יפים" בביצועה של אחינועם ניני, שיר הנושא של סרט איטלקי בעל שם זהה, שמגולל רומן שמתרחש בזמן מלחמת העולם השנייה.

הזוג, אנדריי בורקובסקי וטטיאנה נבקה, אשתו של הדובר רב העוצמה של הנשיא ולדימיר פוטין, בחר בשיר הזה במסגרת הפורמט של תכנית הריאליטי. הפעם, כשנותרו רק שישה זוגות בתחרות, הם התבקשו לבחור שיר מתוך להיט של סרט זר. "אחננו מאוד אוהבים את הסרט הזה, בגלל זה בחרנו בשיר הזה", סיפר אנדריי.

השניים זכו לתשואות רבות מהקהל במהלך הביצוע, ומהשופטים קיבלו ציון מקסימלי. אחד מהם אף סיפר כי הוא בעצמו אוהב את הסרט דווקא משום שהוא שונה מסרטי שואה אחרים. "זה לא היה נורא?", שאלה מנחת התכנית את הזוג אחרי הביצוע, אבל התכוונה לתרגיל מסובך שבוצע על מגר ההחלקה. "זה היה יותר טראומטי לפרטנר שלי, להרים אותי ככה", ענתה טטאינה בשביעות רצון, והשניים חזרו אל חדר ההלבשה.

 

למרות שמדובר בתכנית ריאליטי שמשודרת ברוסיה, גולשים רבים במערב שמו לב לביצוע. בין המזדעזעים הרבים ניתן למצוא המון גולשים שפשוט נדהמו מהאופן בו לטענתם זלזלו בשואה. "זה הגאווה בעיניה של טטיאנה והטלאי של הפרטנר שלה שהכי הפריעו לי בהופעה שלהם", צייצה אחת הגולשות, "האם אנחנו צריכים לחשוש מרוסיה של פוטין?".


צייצינים אחרים בחרו להתייחס בשלל אייקונים, בעיקר עצב והפתעה. אחד מהם אף כתב כי נדרשו עבורו שלוש צפיות בסרטון הנ"ל כדי שיוכל להחליט מה תגובתו, שהייתה לבסוף ¯\_(ツ)_/¯.


גם בדרום אפריקה התייחסו לסרטון, כשאחד הגולשים קרא להגיש תלונה רשמית בשגרירות המקומית כדי שפוטין יפעל נגד התכנית, ואף צייץ חבר פרלמנט מקומי מהאופוזיציה כדי שיקדם את הנושא.