שרת התרבות והספורט, מירי רגב
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

רגב ליועמ"ש: "לפתוח בחקירה נגד בכרי באשמת ביקור במדינת אויב"

שרת התרבות והספורט תקפה את הבמאי הערבי-ישראלי, שאמר לעיתון המזוהה עם חיזבאללה: "נורמליזציה עם האויב הציוני - בגידה"
מערכת כאן
24 בספטמבר 2017
11:30
עודכן ב 11:34

שרת התרבות והספורט, מירי רגב, פנתה הבוקר (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בדרישה להעמיד לדין את הבמאי הערבי-הישראלי מוחמד בכרי, בעקבות דבריו נגד ישראל בראיון לכלי תקשורת לבנוני ובעקבות ביקורו בלבנון.

במכתב ששלחה ליועמ"ש כתבה רגב: "מוחמד בכרי הינו אזרח ישראלי. על פי הפרסומים השונים בכלי התקשורת מתברר כי בכרי שוהה בעיצומם של ימים אלו בלבנון לטובת השתתפות בפסטיבל תרבות העונה לשם 'ימי פלסטין'. בכרי הידוע בעמדותיו הלעומתיות כלפי מדינת ישראל (מדינתו), הרהיב עוז וקרא למדינות ערביות המקיימות עם ישראל קשרים 'בוגדות' - לטענתו ישראל היא לא יותר מאשר אוייב ציוני שכל קשר עימה הוא בבחינת בגידה".

רגב המשיכה: "מדובר בחציית גבול תרתי משמע, ביקור במדינת אוייב והסתה נגד המדינה. אבקש לפתוח בחקירה ולזמנו מיד עם נחיתתו בישראל. היעדר תגובה נחרצת מצד רשויות אכיפת החוק, הינה מתן לגיטימציה לפעילות מסוג זה שאסור לנו לאפשרה".

בכרי שוהה בימים אלה בלבנון לצורך השתתפותו בפסטיבל "ימים פלסטיניים" שנערך בביירות. ביקורו סוקר בהרבה בעיתון "אל-אחבר" המזוהה עם חיזבאללה, שאף הקדיש לו את תמונת שער העיתון. על פי הדיווח ביעתון, טען בכרי, במסיבת עיתונאים שכינס לרגל האירוע, כי "הניסיונות לנורמליזציה עם האויב הציוני שקולים לבגידה. מדובר במעשה מביש ובלתי מתקבל על הדעת. ממשלת היישות הציונית נוהגת בגזענות ומדכאת כל ניסיון של אמנים פלשתינים המתגוררים בתחומה (ערביי ישראל)".