מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

פילבר הורחק לחודש נוסף: "יש תוצרים בחקירה"

בית המשפט נענה לבקשת הרשות לניירות ערך והאריך שוב את הרחקתו של מנכ"ל משרד התקשורת, החשוד בפרשת בזק. ברשות אמרו: "התיק יעבור בקרוב לפרקליטות"
עמית תומר
25 בספטמבר 2017
15:14

בית משפט השלום בתל אביב האריך היום (שני) שוב את הרחקתו מהתפקיד של מנכ"ל משרד התקשורת, שלמה פילבר. פילבר, החשוד כי היטיב עם חברות הקשורות לבעל השליטה בבזק שאול אלוביץ', הורחק מהתפקיד לחודש נוסף.

במהלך הדיון, אמרה השופטת רונית פוזננסקי כץ לגבי פילבר כי "מדובר באדם בתפקיד משמעותי, אך החקירה מניבה תוצרים. אני מנסה למצוא פתרון שיאפשר לו תעסוקה, אבל חייבת להביא את הדברים האלה בחשבון".

במהלך הדיון בעניינו של מנכ"ל משרד התקשורת, התרעמו נציגי הרשות לניירות ערך על ההודאה של סניגורו, שלפיה הוא חזר להשתמש בכתובת הדואר האלקטרוני שלו. ברשות טוענים כי לפילבר אושר להחזיק מחשב במסגרת התנאים המגבילים שהוטלו עליו, אך לא להפעיל תיבת דואר אלקטרוני.

פילבר עצמו לא נחקר או תושאל במהלך 50 הימים האחרונים, אך ברשות לניירות ערך אומרים כי אין לכך משמעות בנוגע לחקירה, ואף הצהירו כי כבר בקרוב יועבר התיק לידי הפרקליטות. "אין בכך דבר בכדי להעיד על החשדות ועל איסוף החומרים", אמרו ברשות.

במסגרת פרשת בזק, חושדים ברשות ניירות ערך כי פילבר קידם אינטרסים של בזק ושאול אלוביץ' בתוך משרדו, תוך הדלפה של מסמכים שונים בעלי רגישות גבוהה. בתחילת החודש שעבר הורחק פילבר מתפקידו כמנכ"ל משרד התקשורת ל-30 ימים נוספים בפסיקת בית משפט השלום בתל אביב. 

בדיון, ניסו סנגוריו לדרוש להחזירו לעבודה תחת תנאים מגבילים, זאת לאחר שבדיון הקודם כבר אמרו שיסכים להשעיה מטעם נציבות שירות המדינה, ובהמשך חזרו בהם. השופטת רונית פוזננסקי כץ מתחה ביקורת על השינוי ואמרה: ״יש לי בעיה עם זה שכל עוד פילבר חשב שימשיך לקבל משכורת, הוא היה מוכן להשעות את עצמו, אבל כשמדובר בהרחקה ללא תשלום - דורש לחזור״.