נכה מציג את הקנס שקיבל מהמשטרה. אמש בכביש 1
צילום: כאן

בתוך שעות ספורות: עשרות אלפי שקלים גויסו לטובת מאבק הנכים

קמפיין מימון המונים שהושק אמש קורא לציבור לתרום לפעילים שמקבלים קנסות בגין חסימת כבישים. עקב הפיגוע בהר אדר בוטלו חסימות שתוכננו להיום
נופר משה
26 בספטמבר 2017
09:42
עודכן ב 10:32

יותר מ-50 אלף שקל - זה הסכום שהצליחו לגייס בתוך פחות מ-24 שעות תנועת "עומדים ביחד" ומטה מאבק הנכים שפתחו אמש (שני) בקמפיין מימון המונים לטובת פעילי המאבק שמקבלים קנסות בשל חסימת כבישים. מדובר בסכום כמעט כפול מהיעד ששמו לעצמם. 

אמש חילקו במשטרה קנסות בסך 500 שקלים לכמה פעילים שחסמו חלקים מכביש מספר 1. בהמשך הכריזו תנועת "עומדים ביחד" ומטה מאבק הנכים על פתיחתו של קמפיין מימון המונים לטובת אותם פעילים, ואלה שיקבלו קנסות בעתיד. הסכום אליו שאפו להגיע הוא 30 אלף שקל - אך נכון לשעות אלה גויס סכום כמעט כפול. כל הכנסות הקמפיין יועברו לתשלום קנסות ולהוצאות מטה מאבק הנכים.

אתר קמפיין מימון ההמוניםאתר קמפיין מימון ההמונים (צילום מסך)

היום תכננו ראשי המאבק לצאת לחסימות במחלף אולגה ואזור הצפון. ואולם, בעקבות פיגוע הירי בהר אדר הוחלט לבטל את החסימות ולנסוע במחאה שקטה לכיוון בית אמו של שר האוצר, משה כחלון, בגבעת אולגה. יו"ר מטה מאבק הנכים, נעמי מורביה, אמרה כי הנכים משתתפים באבל המשפחות ובצער העם והוסיפה: "את המחאה הצודקת שלנו נמשיך אחרי יום הכיפורים".

בתחילת השבוע הצהירה המשטרה כי לא תתן לחסימות הכבישים של מאבק הנכים לשבש את התנועה, והכניסה את המדיניות החדשה לפעולה עם חלוקת הקנסות לפעילים. יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, בו הוטחה ביקורת על כך שאינו פועל מספיק לטובת הנכים, הודיע אמש שיכנס מחר ישיבה מיוחדת על מנת לתכנן את צעדי ההמשך במחאה. לטענת הפעילים, מחאת הנכים צפויה להימשך עד שישיגו את מטרתם - השוואת קצבת הנכות, שעומדת על 2,342 שקלים, לשכר המינימום.