מירי רגב בטקס סליחות בירושלים
צילום: פלאש 90

רגב: נשקול הוצאת השופטים מסגל א' אם לא יגיעו לטקס ביו"ש

שרת התרבות אמרה לכאן ב', שבעיניה החלטתה של נשיאת בית המשפט העליון מרים נאור לא להשתתף בטקס בגוש עציון - היא "כמו חרם"
מערכת כאן ועכשיו
27 בספטמבר 2017
09:38

שרת התרבות והספורט מירי רגב תקפה הבוקר (רביעי) את ההחלטתה של מרים נאור לבטל את השתתפות נציגי בית המשפט העליון  באירוע הממלכתי לציון 50 שנה להתיישבות ביהודה ושומרון.

בראיון לאריה גולן בכאן ב׳ אמרה רגב: "נאור טועה מאוד. הימנעות בעיניי היא כמו חרם. לא יכול להיות שהרשות השופטת לא תגיע לאירוע ממלכתי. אני מצפה שמרים נאור תחזור בה ותשלח נציג".

האזינו לראיון המלא:

רגב הוסיפה: "כל עניין החרמות של טקסים ממלכתיים הוא חמור ביותר ואין לזה מקום. יש אירועים שמצוינים בטקסים ממלכתיים ואין כאן שיקול דעת למה סגל א מגיע ולמה הוא לא מגיע. מרגע שהחליטה הממשלה שיש טקס ממלכתי, אז זה כל סגל א'. אין כאן עניין של ימין או שמאל. מחר חייל יכול להגיד: אם נשיאת העליון החליטה לא להגיע, אז גם אני יכול לא להגיע לשמירה או לפעילות מבצעית".

שרת התרבות הבהירה כי אם הנושא לא ייפתר, יישקלו צעדים נגד הרשות השופטת. "נצטרך לשקול אם נכון להשאיר את הרשות השופטת כחלק מסגל א'. הם לא יוזמנו לטקסים ממלכתיים אחרים", איימה רגב. היא ציינה כי חלק מהתנאים המיוחדים המוענקים לחברי סגל א' הם דרכון דיפלומטי, ו"מרגע שגורם בסגל א' מחליט לא להגיע לטקס - שלא יבקש ליהנות מתנאים ומזכויות של סגל א'".

בעקבות הדיווח בחדשות 2 על כך שרגב תשנה את מתכונת טקס המשואות ותוסיף לרשימת הנואמים את ראר הממשלה לצד יו"ר הכנסת אמרה השרה: "אני לא עוסקת ברכילויות. אנחנו חוגגים בשנה הבאה נס גדול - 70 שנה לקיומה של מדינת ישראל בג'ונגל שאנחנו חיים בו. חשבתי שלא נכון לערוך שני אירועים גדולים לחגיגות ה-70, גם מבחינה תקציבית, ולכן הטקס השנה יהיה גדול יותר וינאמו בו גם הנשיא וראש הממשלה. נכון שבדרך כלל יו"ר הכנסת הוא הדמות המרכזית בטקס, אבל בחגיגות ה-70 אפשר לשנות את המנהג".