יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן. ארכיון
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ניסנקורן לנכים: "אם לא תהיה ברירה נכריז סכסוך עבודה כללי"

יו"ר ההסתדרות נפגש עם נציגי ארגוני הנכים ונציגי הוועדים בנוגע להמשך המאבק: "חייבים לייצר אופק של תקווה"
דקלה אהרון שפרן
27 בספטמבר 2017
16:08

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, נפגש היום (רביעי) עם נציגי ארגוני הנכים, בכירים בהסתדרות ונציגי ועדים בנוגע להמשך המאבק להשוואת קצבת הנכות לשכר המינימום. במהלך הפגישה הוא איים ניסנקורן בסכסוך עבודה.

"הדגש הוא לא על השביתה, אלא על מציאת פתרון משותף. אם לא תהיה ברירה נכריז סכסוך עבודה כללי", אמר ניסנקורן. יו"ר ההסתדרות הדגיש כי התגייסות למען הנכים היא ציווי מוסרי של ההסתדרות ושל הממשלה. "חייבים לייצר מצב שאנחנו רואים את המשבר מאחורינו ואופק קדימה של תקווה". בנוסף להצהרות התמיכה של ניסנקרון, בפגישה הוחלט גם על הקמתו של צוות משא ומתן מטעם ארגוני הנכים שיהיה שותף ליו"ר ההסתדרות.

לאחר שאתמול הכריזו נציגי ארגוני הנכים שלא יחסמו כבישים בעקבות הפיגוע בהר אדר, חזרו היום המפגינים לשטח במסגרת המאבק להעלאת קצבת הנכות שעומדת על 2,342 שקלים. בבוקר נחסם לתנועה מחלף הסירה ובמהלך הניסיונות של המשטרה לפנות את הכביש, נרשמו עימותים בין הנכים לשוטרים במהלכם נעצר אחד המוחים ושוחרר לאחר זמן קצר. מאוחר יותר חסמו מפגינים את רחוב בן גוריון בדימונה במשך קרוב לשעה. המשטרה הגיעה למקום והשיבה את התנועה לסדרה. הנכים צפויים להמשיך במאבקם עד שתושווה קצבת הנכות לשכר המינימום - 5,000 שקלים בחודש.